Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Macieja Musiała [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Macieja Musiała [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, stylistka ocenia stylizację aktora Macieja Musiała.

W jednej z ostatnich odsłon „Jak cię widzą, tak cię piszą” oceniałam Agnieszkę Popielewicz, a dokładnie stylizację, którą zaprezentowała na sobie podczas konferansjerki na pokazach mody w SCC. Dziś pod moją lupą jej sceniczny partner tamtego wieczoru - młody aktor Maciej Musiał.

Pan Maciej ma na sobie granatowy garnitur. Rozwiązanie wytrych, bo jego skala formalności jest niemal nieograniczona. W zależności od oprawy może być noszony na każdą okazję. To rodzaj koszuli (jej kołnierzyk oraz fakt czy rękawy są zapinane na guziki czy spinki) oraz dodatki (typu spinki, krawat, muszka lub ich brak) nadają garniturowi charakteru, który definiuje, na jaką okazję stylizacja się nadaje.

Warto zwrócić uwagę na wykończenia marynarki.
Schowane patki kieszeni zawsze będą bardziej eleganckie niż te wypuszczone. Jako przykład niech nam posłuży klasyczny smoking, który w hierarchii formalnych męskich strojów ustępuje jedynie bezkieszeniowemu frakowi. Smoking, który ma kieszenie, z zasady patki ma schowane.
Nie bez znaczenia dla stylu marynarki są jej guziki i ich kolor. Im ciemniejsze, tym bardziej eleganckie.

Mieszkanie za czytanie

Biała koszula podkreśla elegancki styl stylizacji. Często powtarzam, że w wypadku panów warto zostawić je na wyjątkowe okazje, właśnie po to, by zaznaczyć rangę wydarzeń, spotkań, w których biorą oni udział. Brak muchy czy krawatu wymaga rozpięcia guzika przy kołnierzyku. Nie jestem zwolenniczką takich rozwiązań w przypadku koszul na spinki. Jedno z drugim to sprzeczność.

Spodnie ze zwężaną nogawką to jedyne słuszne rozwiązanie dla tak młodego i smukłego mężczyzny. Tak się składa, że kiedyś spotkaliśmy się z panem Maciejem przy okazji jakiejś sesji zdjęciowej i pamiętam, że przygotowując dla niego zestawy okazało się, że większość dostępnych w sklepach rzeczy była dla niego za duża i za szeroka. W takich przypadkach konieczna jest współpraca z krawcem.

Spodnie ze zdjęcia zdecydowanie wymagają skrócenia.
Przeszkadza mi widoczny guzik spodni, który powinien być zasłonięty paskiem. Najlepiej z otwartą klamrą i koniecznie w kolorze butów. Mówię, oczywiście, o bardzo eleganckich zestawach, bo w tych mniej formalnych, większa dowolność dozwolona, a nawet oczekiwana.
Butom nie mam nic do zarzucenia.

Moja ocena: 4

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.