Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Małgorzaty Kożuchowskiej [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Małgorzaty Kożuchowskiej [AKTYWNE ZDJĘCIE]
Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację aktorki Małgorzaty Kożuchowskiej.

Kolejny już raz oceniam stylizację Małgorzaty Kożuchowskiej. Tym razem przyglądam się temu, jak prezentowała się jako gość festiwalu Dwa Teatry w Sopocie.

Pani Małgorzata znana jest z tego, że wie, co w modowej trawie piszczy, a oceniany zestaw jest tylko tego potwierdzeniem. Ja jednak cenię jej styl nie tylko za gustowność, ale także dopasowanie strojów do okazji.

Mieszkanie za czytanie

Obecnie szalenie modne są stroje w klimacie lat 70. I taka właśnie jest oceniana stylizacja, trochę retro. Kolorowa, wzorzysta bluzka z ciekawym wiązaniem pod szyją, lekko rozkloszowane dżinsy-dzwony i sandały na obcasie. Charakterystyczne bo masywne, choć w delikatnym kolorze i ze „złamanym” zausznikiem okulary przeciwsłoneczne są doskonałym uzupełnieniem całości.

Temat okularów chroniących nasze oczy przed słońcem jest wyjątkowo na czasie, dlatego pozwolę sobie na dodanie od siebie kilku wskazówek, które mogą stać się pomocne przy ich doborze. 

Najistotniejsze jest, żeby dobierać kształt oprawek do kształtu twarzy. Najlepiej kierować się zasadą kontrastu:

1. Do miękkich, konturowych kształtów twarzy dobieramy zdecydowane, kanciaste oprawki.
2. Twarze prostokątne i kwadratowe, z mocno zarysowaną żuchwą, złagodzimy okularami o łagodnych, zaokrąglonych kształtach - zwłaszcza w dolnej ich części.
3. Przy twarzach trójkątnych, charakteryzujących się szerokim czołem, wystrzegamy się prostej górnej linii oprawek - wybieramy te o załamanej linii, np. kocie oczy.

Ponadto, kiedy ktoś mnie pyta, jak dobrze wyglądać w okularach zawsze mam tę samą odpowiedź - dużo się uśmiechać.

Moja ocena: 6 (za całokształt: smak, znajomość mody i siebie - swoich kolorów, sylwetki - oraz idealne dopasowanie strojów do sytuacji).

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.