Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Michaliny Łabacz [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. ARC
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Michaliny Łabacz [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację aktorki Michaliny Łabacz.

Przyjrzyjmy się dziś Michalinie Łabacz,odtwórczyni głównej roli  w filmie „Wołyń”. Tak ubrana pojawiła się na Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu.

Dziś słów kilka o… kolorze szarym.

Do szarości miewamy różny stosunek. Albo przepadamy w niej totalnie, bo pasuje do wszystkiego, nie rzuca się nadmiernie w oczy i można się pod nią ukryć. Albo skreślamy – dla zasady, bo jeśli chcemy się wyróżnić i wykazać wyobraźnią, szarość wydaje się nam być nijaka. Jak we wszystkim, żadna skrajność nie jest dobra, a już na pewno nie jest wskazana.

Kolor szary nie jest synonimem nudy czy braku wyrazu, a bardziej – neutralności. Szary oznacza równowagę wewnętrzną, bez potrzeby manifestowania i epatowania swoimi uczuciami i przekonaniami.
„Szara eminencja” to stereotyp. Owszem, łatwiej schować się za szarościami niż za jakimkolwiek innym kolorem, ale warto pamiętać o drugiej stronie medalu. Ubrani w szarości, jesteśmy postrzegani przede wszystkim jako osoby profesjonalne, eleganckie i inteligentne. Takie przymioty, jak skromność i nienachalność zawsze są w cenie, a w przypadku szarości stanowią wartość dodaną.

Jak w przypadku każdego koloru - szary szaremu nie równy. Znaczenie mają temperatura i nasycenie. Szary z natury jest chłodny, ale nie oznacza to, że osoby o ciepłym typie urody, nie mogą z niego korzystać w ogóle. Wręcz przeciwnie. Każdy kolor pasuje do każdego, pytanie tylko – który odcień. Najprościej ujmując, gama szarej barwy jest chłodna lub ciepła w zależności od domieszki brązu. Szarości ze szczyptą niebieskości są bardzo zimne, ale z odrobiną koloru brązowego – zdecydowanie cieplejsze.
Jakim typem kolorystycznym jest pani Michalina? Tak naprawdę trudno ocenić na podstawie tego zdjęcia. Sztuczne światło i makijaż, choć bardzo delikatny, przekłamują rzeczywistość. Mam jednak nieodparte wrażenie, że oceniana stylizacja jest… płaska. Taki efekt dają właśnie nieodpowiednio dobrane kolory. W tym przypadku, winę ponosi zbyt chłodna szarość sukienki.

Pozostałe elementy stylizacji poprawne. Całość bardzo skromna, ale w przypadku naszej bohaterki bardzo mi się to podoba i jest naturalne, nieudawane. Wystarczyłby delikatnie inny kolor lub odcień i byłoby spektakularnie.

Moja ocena: 4

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka firmy "Tatiana Szczęch
Stylizacja. Produkcja. Szkolenia i warsztaty" w Gliwicach.
www.tatianaszczech.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
https://www.facebook.com/Tatiana-Szczech

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.