Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl minister Anny Zalewskiej [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl minister Anny Zalewskiej [AKTYWNE ZDJĘCIE]
Tatiana Szczęch, stylistka

Tym razem przyglądamy się wspólnie Annie Zalewskiej, minister edukacji, która tak ubrana pojawiła się na jednym z posiedzeń Rady Ministrów.

Pani minister została „złapana” w biegu, więc i nie wszystko należycie widać na zdjęciu, mam jednak nadzieję, że uda mi się rzetelnie ocenić daną stylizację.

Nie wiem, czy to świadome zabiegi, czy nie, ale dobór garderoby w przypadku zestawu pani minister jest idealny dla sylwetki Y, czyli takiej, u której ramiona są szersze od bioder. Będąc kobietą Y-kształtną warto dbać o to, by optycznie odwracać uwagę od górnych partii ciała, które należy optycznie pomniejszać, a spojrzenia innych kierować na dolne - nadając objętości biodrom i eksponując zgrabne nogi. Jak to uczynić? Spójrzmy na naszą dzisiejszą bohaterkę jak na modelkę.

Wykorzystane przez panią Annę triki poprawiające proporcje sylwetki Y:
- ciemny, dobrze skrojony i dopasowany żakiet - optycznie pomniejsza,
- cielisty top o dość głębokim (jak na polityka) dekolcie jest przedłużeniem szyi, tworzy więc linię pionową - wyszczuplającą,
- spódnica we wzory - skupia uwagę na dolnych partiach sylwetki, krata - poszerza,
- duża torebka noszona na przedramieniu - zakrywa brzuch i nadaje objętości biodrom.

Najprościej ujmując, zasada ubioru dla sylwetki Y zawiera się w stwierdzeniu - u góry powinno być spokojnie i gładko, a na dole ma się dziać. Tylko w taki sposób uda się zrównoważyć proporcje.
Nie mam zastrzeżeń, co do dobru kolorów w ocenianej stylizacji. Może jedynie zwróciłabym uwagę na czerwone paznokcie, które tutaj wydają się nie na miejscu. Nie tylko dlatego, że nie pasują do całości, ale przede wszystkim są za mocno akcentowane, zbyt sensualne jak na panią minister w pracy. 

Fryzura, makijaż i okulary bez zarzutu.

O ile sama jestem zwolenniczką kryjących pończoch czy rajstop, o tyle w przypadku bardzo profesjonalnych zestawów - namawiam do noszenia w wersji cienkie i cieliste.

Moja ocena: 4 (bo jest dobrze i bardzo poprawnie. Brakuje mi tylko czegoś, co sprawiłoby, że o stylizacji można by powiedzieć, że jest stylowa).

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.