Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Omeny Mensah [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Omeny Mensah [AKTYWNE ZDJĘCIE]
Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Omeny Mensah, fotomodelki i prezenterki pogody w stacji TVN

Całkiem niedawno w Katowicach odbył się kongres architektury i designu - 4 Design Days. Między innymi uczestniczyła w nim Omenaa Mensah, która jest fotomodelką i prezenterką pogody w stacji TVN. Przyjrzyjmy się dziś jej stylizacji.

Będąc szczupłą, wysoką i zgrabną kobietą można pozwolić sobie na bardzo wiele. Nawet na bardzo dużą ilość czerwieni, która w naturalny sposób przyciąga oko i sprawia, że osoba staje się bardziej zauważalna.

Mówi się, że czerwień to kolor ludzi z temperamentem. Jest z nim po drodze tym, którzy chcą się wyróżniać. Jak to jednak z kolorami o takiej mocy wyrazu bywa, zalecam ostrożność – nie trudno tutaj o przesadę i efekt odwrotny od zamierzonego. Kolor czerwony może stać się asem w rękawie każdego, pod warunkiem, że umiejętnie z niego skorzystamy. Jest z czerwienią bowiem trochę tak, jak z chili – dodaje smaku i charakteru, w nadmiarze jednak – może zaszkodzić. Wszystko zależy od kontekstu sytuacyjnego. Warto zapamiętać, że kolor ten kojarzony jest z odwagą, ambicją i pewnością siebie. Dlatego kiedy idziemy na walkę o rację - czerwony może bardzo się przydać.

Przyznaję, że nie przepadam za połączeniem czerwieni z czernią, ale nie jest też tak, że jest ono niepoprawne. Oczywiste i banalne, ale na pewno nie niepoprawne. Z kolorem czerwonym znacznie ciekawiej komponują się szarości, granaty i beże. To tak na przyszłość…

Czarne rurki i golf naszej bohaterki stanowią tło, na którym wyraźnie wyróżnia się długa marynarka z szalowym kołnierzem. Wszystko dobrze dopasowane do sylwetki, o odpowiednich długościach.

Klasyczne szpilki podkreślają eleganckie zacięcie.

Nie podoba mi się jednak fryzura i makijaż pani Omeny. Zamiast eksponować młodość i świeżość, powiało dojrzałością, ale niestety nie w pozytywnym jej wymiarze.

Moja ocena: 4

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.