Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Paris Hilton [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Paris Hilton [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, stylistka ocenia stylizację celebrytki Paris Hilton, która... sama o to poprosiła.

Tym razem spotkała mnie wielka niespodzianka. Pierwszy raz odkąd oceniam stylizacje na łamach DZ ktoś sam przesyła swoją fotografię i prosi o komentarz. I to kto! Sama Paris Hilton! Znana z tego, że jest znana. Wspominając miło swoją wizytę w Katowicach sprzed lat, pani Paryż śledzi moje wypowiedzi i zechciała dowiedzieć się, czy i ona nie popełnia błędów stylizacyjnych. Oceniam wizerunek zaprezentowany na nowojorskiej gali zorganizowanej przez fundację amfAR, zajmującą się prowadzeniem badań nad HIV/AIDS.

Podstawową cechą damskiej wieczorowej kreacji jest długość maxi oraz fakt, że została uszyta ze „szlachetnych”, eleganckich materiałów. Suknia wieczorowa, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona na wieczory, a dokładnie - na wieczorne gale. Czyli w przypadku naszej bohaterki wszystko się zgadza - długa suknia „na bogato” założona przy okazji wielkiej gali.

Wybierając suknię wieczorową warto wziąć pod uwagę  proporcje sylwetki. Moje najbardziej podstawowe wskazówki:
- przylegające suknie lubią podkreślać mankamenty budowy ciała, dlatego są idealne tylko dla posiadaczek nienagannych kobiecych kształtów,
- panie bardziej zaokrąglone powinny wybierać suknie szyte „ze skosu”,
- suknie gorsetowe doskonale sprawdzają się w przypadku kobiet, których mocną stroną są ramiona, dekolt i biust,
- suknia rozszerzana ku dołowi pasuje niemal wszystkim typom sylwetek, należy jednak zwrócić uwagę, by optycznie nie zaburzać proporcji góra-dół.

Suknia pani Paris jest w stylu „księżniczki”. Z dopasowanym gorsetem i szeroką spódnicą. Nie mam jej wiele do zarzucenia oprócz koloru, który wydaje się być zbyt „brudny” dla typu kolorystycznego, jakim jest nasza bohaterka.

Kolia i duże kolczyki są na miejscu biorąc pod uwagę wieczorową okoliczność. Namawiałabym jednak do noszenia tak bogatej biżuterii do skromniejszych, gładkich kreacji. W przypadku sukni drapowanych, błyszczących i mocno zdobionych najbardziej sprawdzają się dodatki minimalistyczne. Przy okazji dodam, że komplety biżuterii nie są obecnie już tak dobrze widziane jak przed laty. Teraz ceni się umiejętność łączenia rzeczy podobnych stylowo, ale jednak innych. Plus dla Pani Paris za tę wiedzę, ale tyko za wiedzę.

Moja ocena: 3

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.