Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Patrycji Kazadi [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Patrycji Kazadi [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację aktorki i piosenkarki - Patrycji Kazadi

Bohaterką dzisiejszej oceny stylizacji jest Patrycja Kazadi - aktorka i piosenkarka. Tak ubrana była na jednym z koncertów.

Mieszkanie za czytanie

Wizerunek sceniczny to szczególny temat. Tutaj można więcej, nie wszystko musi się zgadzać. Wiele zależy od kreowanej postaci, bo przecież to, co na scenie, nie musi mieć wiele wspólnego z rzeczywistością. Jest tu więcej przestrzeni na ekstrawagancję, jeśli ktoś lubi.

Przygotowując się do dzisiejszej oceny stylizacji sprawdziłam okoliczności występu pani Patrycji. I całe szczęście, bo dzięki temu spojrzałam na naszą bohaterkę zupełnie innym okiem. Bardziej łaskawym, dodam. Co się okazało? Otóż, dzień koncertu był w łódzkiej Manufakturze dniem z motywem przewodnim i był nim Mad Max. Czy ktoś pamięta?

Dużo skóry, dużo zamków, długa kamizelka…  Mam nadzieję, że podobnie jak ja, potrafią Państwo doszukać się u naszej bohaterki pewnych nawiązań do strojów z kultowego już filmu.

Muszę przyznać, że nie jestem fanką ocenianej dziś stylizacji. Kiedy jednak staram się spojrzeć na cały zestaw jako kreację sceniczną jest mi łatwiej go zaakceptować. Jednak bez wiedzy o imprezie zakupowej w scenerii z Mad Maxa, nie wymyśliłabym, że chodziło o taką właśnie inspirację. Pierwsze moje skojarzenia były zupełnie inne -  trochę Michała Wiśniewskiego, trochę Matriksa…  Szkoda, że całość nie jest bardziej przerysowana. Brakuje mi tu "tego czegoś". Może mógł to być tylko makijaż i fryzura. Tylko i aż.

Zdecydowanym plusem stroju jest podkreślenie walorów sylwetki.

Czerń okazuje się być sprzymierzeńcem pani Patrycji, więc kolor także trafiony, ale… Wielokrotnie już to powtarzałam - zestawianie ze sobą różnych czarnych elementów garderoby bywa niebezpieczne. Czerń także ma swoje odcienie i bywa, że kiedy występują one obok siebie, jedna z rzeczy może wydać się zniszczona i sprana. Warto zapamiętać na przyszłość.

Moja ocena: 3 (bo jest tylko dostatecznie dobrze).

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.