Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Piotra Beczały [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Piotra Beczały [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację tenora Piotra Beczały.

Dotąd nikt nie stworzył mi okazji, aby opowiedzieć Państwu o najbardziej eleganckim z męskich strojów. Do dziś. Oto Piotr Beczała na koncercie w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia, podczas którego wręczano Laury Kompetencji i Umiejętności Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Tenor wystąpił we fraku.

Drodzy Czytelnicy, gdyby zdarzyło się Wam otrzymać zaproszenie, na którym widniałaby adnotacja „black tie” lub „white tie”, przygotujcie się na bardzo eleganckie wyjście. I, pewnie większość tutaj zaskoczę - czarna muszka (wg polskiego tłumaczenia) oznacza mniej formalny ubiór niż biała. Przy czym, obydwie wersje stroju są bardzo zobowiązujące. W obydwóch przypadkach czarny kolor stroju jest jedynym słusznym, a różnice dotyczą samej formy i dodatków.

„White tie” to najwyższa elegancja i oznacza, że oczekuje się, aby mężczyzna zaprezentował się we fraku. Jego noszenie wymaga odpowiedniej oprawy. Zasady są bardzo ściśle określone, a bohater naszej oceny odegra dziś rolę modela, który zobrazuje to, o czym będę mówić.

Podstawą fraka jest marynarka z krótkim przodem i charakterystycznymi długimi połami, przypominającymi ogon jaskółki. Z przodu ma równoległe rzędy guzików, które nigdy nie są zapinane. Zwykle wyłogi marynarki są ozdabiane satyną, ale zdarzają się odstępstwa od tej zasady, jak na zdjęciu. Ważnym elementem stroju jest biała kamizelka, koszula z usztywnionym gorsetem i łamanym kołnierzykiem oraz biała mucha. Klasycznie do fraka nosi się czarne spodnie - bez mankietów, z dwoma lampasami ozdabiającymi szew boczny spodni i koniecznie do tego czarne lakierki.

Nie mam zastrzeżeń do ocenianej przeze mnie stylizacji. Oprócz wszystkich zasad kodu ubioru, strój jest dobrze dopasowany do sylwetki, ale także okazji.

Moja ocena: 5

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka firmy "Tatiana Szczęch
Stylizacja. Produkcja. Szkolenia i warsztaty" w Gliwicach.
www.tatianaszczech.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
https://www.facebook.com/Tatiana-Szczech

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.