Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Przemo Łukasika [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lucyna Nenow
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Przemo Łukasika [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację architekta Przemo Łukasika.

Oto Przemo Łukasik, architekt, który tak oto był ubrany w dniu konferencji „4 Design Days” w Katowicach, gdzie odbyło się m.in. wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowce .KTW jego autorstwa.

Tym razem przyszło mi oceniać stylizację artysty. Fantazję i odwagę widać na wskroś. Nie tylko w postaci samych ubrań, ale także zarostu i okularów.

Broda to bardzo męski atrybut. Z historią. Na początku noszona po to, by dawała ciepło, a w starożytności - jako oznaka honoru, jej ścięcie było karą za winy. Teraz długość zarostu to bardziej kwestia mody, która odchodzi i powraca.

Długa, hipsterska broda to jeden z wciąż aktualnych trendów. Jak grzyby po deszczu wyrastają salony barberów, którzy nie tylko dbają o męskie fryzury, ale także jakość i kształt zarostów. I dobrze! Brodzie nie można pozwolić rosnąć beztrosko, bo pojawią się w niej „chwasty”, którym osobiście nie mam nic przeciwko na łące, ale nie w wizerunku. Broda musi być przycinana i wypielęgnowana, po prostu zadbana i okiełznana. Inaczej kojarzy się z kloszardami. Nie sądzę, by było to celowym działaniem poważnych mężczyzn.

Warto też pamiętać o tym, że kształtem zarostu możemy korygować kształt twarzy. Np. krągłej twarzy możemy nadać „kątowości” poprzez dłuższą brodę, „kozią bródkę” lub brodę typu jaskółka. Natomiast panom o podłużnej, prostokątnej twarzy polecam nosić krótko przycięty zarost, w taki sposób, aby na policzkach był krótszy niż po bokach.

Chciałabym też zwrócić uwagę na obowiązek regularnego trymowania szyi. Włosy lubią na niej rosnąć karykaturalnie, w różne strony i dają efekt zaniedbania. Każdy pan decydujący się na noszenie zarostu - bez względu na jego kształt i długość - musi dbać o podgalanie szyi, co jest warunkiem zadbanego wyglądu.

Okulary to biżuteria, oczywiście nie w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale jednak. Dlatego też często namawiam wszystkich okularników do posiadania kilku oprawek, aby móc dopasować je stylem do sytuacji czy stylizacji.

Wracając do naszego bohatera…

Lubię wyraziste postacie, a taką z pewnością jest Przemo Łukasik. Duże okulary, piękna zadbana (!) broda, ekstrawaganckie ubrania. Pasuje mi to do maga architektury, ale to moje osobiste odczucie. Tym razem, Drodzy Czytelnicy, musicie z oceną poradzić sobie sami.

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.