Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Tomasza Rożka [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lucyna Nenow
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Tomasza Rożka [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację dziennikarza Tomasza Rożka.

Program telewizyjny Sonda pamiętam ze swojego dzieciństwa. Kiedy obwieszczono, że będzie realizowana jego nowa edycja Sonda 2 ucieszyłam się. A jeszcze bardziej, kiedy okazało się, że prowadzącym będzie Tomasz Rożek - bohater dzisiejszej oceny stylizacji - którego znałam jako autora książki „Nauka - po prostu”. Jej lekturę polecam każdemu.

Zagadnienia ze świata fizyki są dużo bardziej skomplikowane niż wiedza dotycząca wizerunku. Nie chcę nadawać ubraniom wartości wyższej. Tak, to tylko ubrania. Jednak mogą one być sposobem na wyrażanie siebie lub być pomocne w zyskiwaniu sympatii, uwiarygadniać to, co mówimy, piszemy... I w tym kontekście to aż ubrania.

Przyjemniej jest nam przebywać w towarzystwie osób, które dbają o siebie i swój wygląd. I nie mam tu na myśli dbałości nadmiernej. Mówię o rzeczach podstawowych. Przecież kupując rzeczy, sami decydujemy, w jakim są one kolorze, fasonie i rozmiarze. Warto, aby nasze decyzje zakupowe były świadome. Są one gwarantem, że wszystko, co znajduje się w naszych szafach czy garderobach pasuje do nas samych i do siebie wzajemnie. A co za tym idzie, mając mniej rzeczy, jesteśmy w stanie zbudować z nich więcej zestawów.

Wracając do naszego bohatera i jego stylizacji. Choć jest na dobrej drodze, przed nim jeszcze sporo do przejścia. Połączenie - marynarka, dżinsy i buty to sportowa elegancja, ale jednak nie w najlepszym jej wydaniu. Spodnie powinny być bez przetarć, a marynarka lepiej skrojona i dopasowana do sylwetki. W tym momencie wygląda na za dużą. Mam też mieszane uczucie w stosunku do koszuli, która sama w sobie jest niezła, ale razem z marynarką smutno prezentuje się na panu Tomaszu.

Doceniam fakt, że w kieszonce marynarki, czyli brustaszy, jest ozdobna chusteczka, czyli poszetka. Miły akcent modowy. Szkoda, że znowu w takiej stonowanej i smutnej kolorystyce.

Moja ocena: 4 (bo ogólne wrażenie, jakie robi na mnie pan Tomasz jest dobre, trzeba jednak dopieścić szczegóły).

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka firmy "Tatiana Szczęch
Stylizacja. Produkcja. Szkolenia i warsztaty" w Gliwicach.
www.tatianaszczech.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
https://www.facebook.com/Tatiana-Szczech

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.