Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl trenera Waldemara Fornalika [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl trenera Waldemara Fornalika [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Waldemara Fornalika, ternera Ruchu Chorzów

Na zdjęciu widzą Państwo trenera Ruchu Chorzów - Waldemara Fornalika, który w takim oto stroju pojawił się na treningu ze swoimi piłkarzami.

Szczerze mówiąc, trudno mi odnieść się do zaprezentowanej stylizacji. Dlaczego? Strój ten - typowo sportowy - jest asygnowany konkretną marką, znaną z charakterystycznych trzech pasków, które są ich wizytówką. Nie wyobrażam sobie, by kiedykolwiek mieli oni z nich zrezygnować. Koszulki i spodenki zostały tak zaprojektowane, żeby jasno „odczytać” powiązanie Ruchu Chorzów z marką, która zapewne jest jednym ze sponsorów drużyny. Kolorów nie komentuję, bo pewnie także zostały narzucone.

W związku z powyższym - strój naszego bohatera stanie się dla mnie  tylko kanwą do rozważań na temat wykorzystywania sportowych akcentów w stylu miejskim. W zasadzie mam na myśli szczególnie jeden z nich. Noszenie sportowych butów - zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn - do stylizacji wszelakich, nawet tych bardziej eleganckich ze spódnicami, sukienkami i garniturami, stało się ostatnio szczególnie modne.

Buty sportowe królowały na ulicach w latach 90., później zniknęły na bardzo długo, po to, by znowu święcić swój triumf tu i teraz. Zaczęło się od tenisówek i trampek, które korzeniami sięgały drużyn koszykarskich, a obecnie wielkim odkryciem są buty do biegania, tzn. sneakersy. Nie dziwię się temu ani trochę, ponieważ są to najwygodniejsze buty, jakie znam. Trzeba jednak umieć je nosić. Jak wszystko.

Na połączenie eleganckich rzeczy z butami do biegania trzeba w sobie mieć sporo odwagi. Jeśli nie mamy przekonania, że coś razem naprawdę dobrze wygląda, lepiej nie ryzykować. Sugerowałabym noszenie butów sportowych do stylizacji o charakterze sportowej elegancji. Mamy wtedy bardzo małe ryzyko wpadki. Zwracam też uwagę, że noszenie sneakersów do typowo sportowych zestawów w kontekście mody ulicznej jest odbierane bardzo średnio i grozi przypięciem metki dresiarza.

Jeśli już zdecydują się Państwo na sneakersy, polecam szukać takich modeli, których podeszwa nie jest zbyt gruba, by nie wyglądały zbyt ciężko.

Jedna tylko uwaga w nawiązaniu do stroju Pana Waldemara - im dłuższe spodenki i wyżej podciągnięte skarpetki, tym bardziej nogi wydają się optycznie krótsze.

Pozwolą Państwo, że tym razem nie będę wystawiała oceny stylizacji, ponieważ czuję się niezręcznie oceniając strój, który został komuś narzucony

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.