Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Urszuli Bauer [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lucyna Nenow
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Urszuli Bauer [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację śląskiej kurator oświaty Urszuli Bauer

Dawno już nie oceniałam stroju profesjonalnego, biznesowego, swego rodzaju uniformu do pracy. Moja dzisiejsza bohaterka da mi ku temu okazję.

Oto Urszula Bauer, śląska kurator oświaty, która ta ubrana była na konferencji przedstawiającej założenia reformy oświaty.

Podoba mi się, że pani kurator zrezygnowała z garsonki, tudzież garnituru na rzecz marynarki i spódnicy w dwóch różnych kolorach. Jest nieco mniej oficjalnie.

Warto też nadmienić, że kontrastowy kolorystycznie zestaw góra-dół to dobry zabieg, który służy poprawie proporcji sylwetki. Gdzie kolor jaśniejszy, żywszy i odważniejszy, tam koncentrujemy uwagę innych. Rzeczy stonowane i ciemniejsze optycznie pomniejszają i odwracają uwagę. Z tego wynika jasno, że zestaw kolorystyczny naszej bohaterki jest idealny dla sylwetek A-kształtnych. Natomiast unikać go powinny panie o proporcjach litery Y. W ich przypadku wszystkie kolorowe akcenty powinny pojawiać się u dołu, by podkreślać długie i szczupłe nogi.

Błękit marynarki ładnie komponuje się z urodą pani Urszuli, szczególnie z kolorem jej włosów. 

Brawa za długości - wszelakie. I rękaw, i marynarka, i spódnica kończą się w idealnych dla sylwetki miejscach. Podkreślają kobiecość i ładnie budują proporcje.

Nie mam jedynie przekonania do bluzki, która wydaje mi się zbyt szara i za mało kontrastowa do całości. Poza tym dekolt jest zbyt wysoki i przez to skracający optycznie szyję.

Nie jestem też fanką noszenia zestawów biżuterii. Szczególnie, kiedy występują one obok siebie - np. kolczyki i wisiorek, jak tutaj. Poza tym, przy tak zabudowanej bluzce i dodatkowych ozdobach w postaci marszczeń czy szczypanek, nie widzę uzasadnienia do dokładania kolejnej. Zamiast zdobić, przeszkadza.

Moja ocena: 4 (gdyby nie kolor marynarki, dałabym 3. Doceniam jednak korzystanie z odważniejszych kolorów nawet w zawodzie, w którym obowiązują ścisłe zasady kodu ubioru).

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka firmy "Tatiana Szczęch
Stylizacja. Produkcja. Szkolenia i warsztaty" w Gliwicach.
www.tatianaszczech.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
https://www.facebook.com/Tatiana-Szczech

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.