Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś styl à la inteligent Jerzego Illga [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Arek Gola
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś styl à la inteligent Jerzego Illga [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch, stylistka

Dziś oceniam stylizację Jerzego Illga - redaktora naczelnego Wydawnictwa Znak, filologa, publicystę, krytyka literackiego, nauczyciela akademickiego - pisze Tatiana Szczęch, stylistka z Centrum Synergia w Gliwicach

Dzisiejsze zdjęcie przedstawia Jerzego Illga - redaktora naczelnego Wydawnictwa Znak, filologa, publicystę, krytyka literackiego, nauczyciela akademickiego. Moim zadaniem - jak zawsze - jest ocena stylizacji. Tym razem nasz bohater został "przyłapany" w Teatrze Nowym w Zabrzu na uroczystej premierze powieści Janoscha „Szczęśliwy, kto poznał Hrdlaka”.

Najedź kursorem na punkty na zdjęciu i czytaj więcej o stylizacji Jerzego Illga

Z literatami i informatykami - przepraszam, jeśli urażę kogoś generalizowaniem - jest tak, że kiedy zamykamy oczy i myślimy o jakimkolwiek przedstawicielu wyżej wspomnianych profesji, wtedy wyobraźnia podsyła nam pewien schemat wizerunku takiej osoby. Myślę literat i widzę: brodę, koszulę w kratę i za dużą marynarkę. Wzbudza to we mnie pewną sympatię, i owszem, ale też jednocześnie żal, że szufladkuję, czy nawet bardziej - niektórzy szufladkują sami siebie. Kwestię wizerunku informatyka zostawiam sobie na inną okoliczność.

Pan Jerzy - świadomie czy nie - stworzył zestaw o charakterze sportowej elegancji. Dżinsy, koszula w kratę, marynarka... typowy casual. Nawet buty też w tym stylu. Zamysł dobry, gorzej z wykonaniem.

Nie pochwalam jakości zaprezentowanego zestawu, ma ona jednak swój urok. Literat przez duże L. Wpisuje się w schemat. Stety lub niestety.

Moja ocena: 2

Tatiana Szczęch: Konsultant wizerunku, stylistka z wieloletnim doświadczeniem w branży. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA mieszczącego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.