Jak dieta najlepsza?

Czytaj dalej
Marta Baran

Jak dieta najlepsza?

Marta Baran

Wiosna i lato to czas, kiedy szczególnie pragniemy dobrze wyglądać. Jakie diety są najpopularniejsze i jakie warto zastosować, by cieszyć się ładną sylwetką?

Małgorzata Bąk, właścicielka Green Diet Buffet: - Moim sposobem na to, by wyglądać zdrowo, trochę schudnąć i dobrze się czuć, jest dieta oczyszczająca, która opiera się na owocach i warzywach. Należy pamiętać, by w ciągu dnia jadać pięć posiłków skomponowanych w proporcjach około 40 procent owoców i 60 procent warzyw. Mogą być to sycące zupy typu krem czy lekkie sałatki. Ważne też, by dbać o to, skąd pochodzą kupowane przez nas produkty, z których przygotowujemy dane potrawy. Kolejna sprawa - jeśli nie jemy, to pijmy. Przynajmniej dwa litry wody mineralnej dziennie. Właściwe nawodnienie naszego organizmu jest bardzo ważne, szczególnie w ciepłe dni. A te, miejmy nadzieję, niebawem nastaną. Po diecie oczyszczającej z pewnością będziemy gotowi, by założyć bikini i powitać słońce z uśmiechem.

Edyta Leźnicka, dietetyk kliniczny: - Jeśli mam coś zalecać, to tylko zdrową dietę. Zdrową, czyli taką, która jest zbilansowana pod względem składników odżywczych. Osoby, które z dnia na dzień radykalnie zmieniają swoje żywienie, by schudnąć, postępują bezmyślnie i jedyne, co osiągną, to... efekt jo-jo. Odchudzanie to długotrwały proces. By wytrwać w diecie, należy być mocno zmotywowanym i na początku ustalić sobie cel współmierny ze swoimi możliwościami. By go osiągnąć, zmiany żywieniowe należy wprowadzać stopniowo. Paradoksalnie, w naszym ,,nowym” jadłospisie mogą znaleźć się też słodkie przekąski. Jednak, zamiast cukrem, słódźmy herbatę miodem, a zamiast czekolady na podwieczorek zjedzmy batoniki otrębowe z masłem orzechowym. Takie smakołyki na pewno będą odpowiadać preferencjom smakowym nawet najbardziej wymagających osób.

Marta Baran

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.