Jak dieta najlepsza?

Czytaj dalej
Marta Baran

Jak dieta najlepsza?

Marta Baran

Wiosna i lato to czas, kiedy szczególnie pragniemy dobrze wyglądać. Jakie diety są najpopularniejsze i jakie warto zastosować, by cieszyć się ładną sylwetką?

Małgorzata Bąk, właścicielka Green Diet Buffet: - Moim sposobem na to, by wyglądać zdrowo, trochę schudnąć i dobrze się czuć, jest dieta oczyszczająca, która opiera się na owocach i warzywach. Należy pamiętać, by w ciągu dnia jadać pięć posiłków skomponowanych w proporcjach około 40 procent owoców i 60 procent warzyw. Mogą być to sycące zupy typu krem czy lekkie sałatki. Ważne też, by dbać o to, skąd pochodzą kupowane przez nas produkty, z których przygotowujemy dane potrawy. Kolejna sprawa - jeśli nie jemy, to pijmy. Przynajmniej dwa litry wody mineralnej dziennie. Właściwe nawodnienie naszego organizmu jest bardzo ważne, szczególnie w ciepłe dni. A te, miejmy nadzieję, niebawem nastaną. Po diecie oczyszczającej z pewnością będziemy gotowi, by założyć bikini i powitać słońce z uśmiechem.

Edyta Leźnicka, dietetyk kliniczny: - Jeśli mam coś zalecać, to tylko zdrową dietę. Zdrową, czyli taką, która jest zbilansowana pod względem składników odżywczych. Osoby, które z dnia na dzień radykalnie zmieniają swoje żywienie, by schudnąć, postępują bezmyślnie i jedyne, co osiągną, to... efekt jo-jo. Odchudzanie to długotrwały proces. By wytrwać w diecie, należy być mocno zmotywowanym i na początku ustalić sobie cel współmierny ze swoimi możliwościami. By go osiągnąć, zmiany żywieniowe należy wprowadzać stopniowo. Paradoksalnie, w naszym ,,nowym” jadłospisie mogą znaleźć się też słodkie przekąski. Jednak, zamiast cukrem, słódźmy herbatę miodem, a zamiast czekolady na podwieczorek zjedzmy batoniki otrębowe z masłem orzechowym. Takie smakołyki na pewno będą odpowiadać preferencjom smakowym nawet najbardziej wymagających osób.

Marta Baran

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.