Fryderyk Karzełek, trener biznesu

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Fryderyk Karzełek, trener biznesu

10 rad trenera. Udowodnij pracodawcy, że ma ci za co płacić

1.Jesteś na RYNKU PRACY, rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie, na którym masz wykazać korzyści, za które Twój przyszły pracodawca będzie gotów zapłacić. To jego problem ma zostać rozwiązany przede wszystkim.

2. Grunt to pozytywne nastawienie! Wizualizuj przed pójściem na rozmowę, że je otrzymujesz. Podnieś swoje poczucie wartości, wypisując wszystkie swoje zalety, umiejętności i pozytywne cechy – przynajmniej pięćdziesiąt. Poprawia to znacznie szanse na sukces i zmienia Twoją mowę ciała.

3.Na rozmowę idź wypoczęty, wyspany, naładowany pozytywną energią. Zapewnij sobie punktualne przybycie na rozmowę.

4.W czasie rozmowy przyjmij właściwą postawę: podniesiona głowa, ramiona wyprostowane, prosta sylwetka, uśmiech na twarzy.
Ubierz się stosownie do stanowiska pracy, o które się ubiegasz. Usiądź wygodnie w czasie rozmowy, aby nie uciskać sobie przepony.

5. Przygotowanie to podstawa. Dowiedz się jak najwięcej o firmie, w której starasz się o pracę.

6.Napisz swoje cv w profesjonalny sposób. Nigdy nie mijaj się w nim z prawdą. Podobnie niech Twój list motywacyjny jest wyjątkowy, a nie przeciętny, ściągnięty z internetu.

7.Rozmawiaj z potencjalnym pracodawcą o Twoich umiejętnościach i problemach, jakie potrafisz rozwiązywać. Twoja przyszła praca ma rozwiązywać przede wszystkim problemy Twojego pracodawcy.

8. Słuchaj w sposób aktywny! Zadawane pytania w czasie rozmowy niosą ze sobą wiele informacji o oczekiwaniach przyszłego pracodawcy. Staraj się konkretnie i zgodnie z prawdą na nie odpowiadać. Jeżeli nie do końca rozumiesz pytanie, nie odpowiadaj od razu, tylko zadaj pytanie sprawdzające, czy właściwe zrozumiałaś wypowiedź rozmówcy.

9.Na pytania o Twoje oczekiwania odpowiadaj zgodnie z prawdą.
Zbyt niskie oczekiwania płacowe mogą postawić Cię w złym świetle.

10. Staraj się pozytywnie wyróżnić z „tłumu”. Przeciętność jest Twoim największym wrogiem, bo pozostaniesz niezauważony.

Fryderyk Karzełek, trener biznesu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.