Jak mieć sprawniejsze ciało i wyciszyć się

Czytaj dalej
Anna Odrowska

Jak mieć sprawniejsze ciało i wyciszyć się

Anna Odrowska

Rozmawiamy z Kamilą Górecką, trenerką fitness o nowych trendach treningowych.

Już nie tylko rowery czy step, ale też całkiem nowe rodzaje treningów pojawiają się w klubach fitness. Co jest na czasie?

Świat fitnessu przeżywa renesans treningów dynamicznych, poprawiających zdolności motoryczne, wzmacniających całościowo ciało. To np. GT Group Training - trening rozwijąjący kondycję, koordynację, siłę, skoczność, dynamikę, umiejętność przemieszczania się oraz redukujący tkankę tłuszczową. Wykorzystywana jest tu nowość na rynku, czyli gumy power band.

A znajdzie się coś dla tych, którzy w fitnessie szukają też... relaksu.

Są treningi, które pozwolą ciału odpocząć po ciężkim dniu pracy. Coraz więcej klubów oferuje nam rollowanie, stretching powięziowy lub masaż punktów spustowych (nadmiernie napięte miejsca w naszym ciele). Przeciwdziałają one kontuzjom i wykorzystują modny teraz sprzęt - roller. Popularny jest też bodyART - trening wywodzący się z nurtu zajęć mentalnych, który łączy pracę nad wzmocnieniem ciała, siłą, redukcją tkanki tłuszczowej z pracą nad gibkością ciała, jego rozluźnieniem, wyciszeniem. Ćwiczymy boso, co pozwala nam świetnie pracować nad równowagą i pozwala na uruchomienie stopy, która niestety jest mocno usztywniona przez codzienne noszenie obuwia.

A z tych bardziej popularnych zajęć, co króluje?

Crossfit, trampoliny, rowery, treningi typu ABS (brzuch, uda, pośladki), smukła sylwetka, płaski brzuch, ale też treningi mentalne typu pilates, stretching i zdrowy kręgosłup.

Czy da się szybko poprawić sylwetkę przed wakacjami?

Słysząc takie pytanie zawsze się uśmiecham, gdyż... nie da się tego zrobić szybko i samymi ćwiczeniami. Trzeba połączyć odpowiednie odżywianie z treningami i najlepiej, aby obie rzeczy były odpowiednio dobrane przez doświadczonych trenerów. Najważniejsze jest jednak to, żeby być systematycznym w ćwiczeniach i dać sobie i swojemu ciału czas na zmiany.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.