Jak nauczyć dziecko dbania o planetę?

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Jak nauczyć dziecko dbania o planetę?

Materiał informacyjny

Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Ziemi proponujemy książki, które będą ciekawą lekcją przyrody.

Pod koniec kwietnia, a dokładniej 22 dnia tego miesiąca obchodziliśmy Dzień Ziemi. W związku z tym wydarzeniem w szkołach niekiedy organizowane są wydarzenia, które mają przypomnieć, jak ważna jest troska o naszą planetę. I wbrew pozorom nie jest to jedynie zbieranie śmieci wokół budynku. O zmianach klimatycznych i roli przyrody w naszym życiu możemy też opowiedzieć, czytając dzieciom książki.

Książki dla dzieci o przyrodzie i zmianach klimatu

Świat przyrody może być niezwykle fascynujący. Warto więc jak najwięcej czasu spędzać z dziećmi w lesie. Na taką wyprawę można zabrać ze sobą odpowiednią lekturę. Tych pięknie ilustrowanych i naprawdę wartościowych propozycji dla dzieci jest dziś coraz więcej. Pokażmy najmłodszym, co się kryje w kwiatku i jak wygląda życie na wsi. Uczmy, już od pierwszych lat życia, troski o najbliższe nam środowisko.

Nieco starszym dzieciom można z kolei zacząć mówić o zmianach klimatycznych. Warto wyjaśnić, dlaczego temperatura wciąż rośnie, skąd biorą się częste wiatry i powodzie. Przy rozpoczynaniu tych tematów, lektury również mogą okazać się przydatne. Książki dla dzieci są w stanie uwrażliwić najmłodszych na dbanie o środowisko naturalne.

Nasze książkowe propozycje dla dzieci z okazji Dnia Ziemi:

Światowy Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. Pierwsze obchody odbyły się w 2010. Dzień ten ma na celu przypomnienie, że nasza planeta jest wspólnym dobrem i należy o nią dbać.

Tu podaj tekst alternatywny

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.