Izabela Krzewska

Jak się złodziej nachapie, szybciej pójdzie za kraty

- To nie kara odstrasza potencjalnych sprawców od popełnienia czynów zabronionych, tylko skuteczność działania organów ścigania - mówi dr hab. Andrzej Fot. 123rf - To nie kara odstrasza potencjalnych sprawców od popełnienia czynów zabronionych, tylko skuteczność działania organów ścigania - mówi dr hab. Andrzej Sakowicz z Katedry Prawa Karnego UwB
Izabela Krzewska

Rząd szykuje zmiany w kodeksie wykroczeń. Mają pomóc skutecznie walczyć z drobną przestępczością i usprawnić sądy. Projekt trafił do Sejmu.

- Zmiany w prawie pozwolą skutecznie walczyć z plagą „drobnych” kradzieży, przywłaszczeń, paserstwa bądź zniszczenia cudzej rzeczy - tłumaczy resor sprawiedliwości.

W dalszej części artykułów przeczytasz m.in.:

 • Na czym mają polegać zaostrzenia,
 • Jakie nadzieje wiążą ze zmianami przedsiębiorcy,
 • Czy wg eksperta podnoszenie sankcji jest sposobem na zmniejszenie przestępczości
Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.