Izabela Krzewska

Jak się złodziej nachapie, szybciej pójdzie za kraty

- To nie kara odstrasza potencjalnych sprawców od popełnienia czynów zabronionych, tylko skuteczność działania organów ścigania - mówi dr hab. Andrzej Fot. 123rf - To nie kara odstrasza potencjalnych sprawców od popełnienia czynów zabronionych, tylko skuteczność działania organów ścigania - mówi dr hab. Andrzej Sakowicz z Katedry Prawa Karnego UwB
Izabela Krzewska

Rząd szykuje zmiany w kodeksie wykroczeń. Mają pomóc skutecznie walczyć z drobną przestępczością i usprawnić sądy. Projekt trafił do Sejmu.

- Zmiany w prawie pozwolą skutecznie walczyć z plagą „drobnych” kradzieży, przywłaszczeń, paserstwa bądź zniszczenia cudzej rzeczy - tłumaczy resor sprawiedliwości.

W dalszej części artykułów przeczytasz m.in.:

 • Na czym mają polegać zaostrzenia,
 • Jakie nadzieje wiążą ze zmianami przedsiębiorcy,
 • Czy wg eksperta podnoszenie sankcji jest sposobem na zmniejszenie przestępczości
Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.