Jak wycieczka, to tylko z przewodnikiem

Czytaj dalej
Fot. (kat)
Katarzyna Pomianowska

Jak wycieczka, to tylko z przewodnikiem

Katarzyna Pomianowska

W najbliższy weekend zaplanowano akcję bezpłatnego zwiedzania ciekawych zakątków Kujaw i Pomorza. Czeka sporo atrakcji również w powiecie brodnickim.

- Licencjonowani przewodnicy będą oprowadzać mieszkańców i turystów w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa urzędu marszałkowskiego.

Bezpłatne prelekcje, oferty zwiedzania, gry terenowe i miejskie przygotowało 39 organizacji i instytucji z regionu. Wśród nich nie zabrakło powiatu brodnickiego. W sobotę między godz. 10 a 13 Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy zaprasza na - Ekoquesting - „Leśną Szkołę Odkrywców”. W zabawie terenowej może wziąć udział 98 osób. Zbiórka - Ośrodek Edukacji Ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie Ruda 1, Górzno. - Leśna Szkoła Odkrywców” to nowa ścieżka edukacyjna utworzona przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy - informują organizatorzy. Trasa ścieżki o długości 2,6 km biegnie wokół osady leśnej Ruda k. Górzna, rozpoczynając się przy budynku Ośrodka Edukacji Ekologicznej GLPK. Zaopatrzona jest w tablice edukacyjne prezentujące różnorodną tematykę. Uczestnicy zabawy otrzymają karty terenowe o tematyce przyrodniczej z zagadkami i wskazówkami do poruszania się w terenie. Ich zadaniem będzie wypełnienie kart i dostarczenie do OEE GLPK w Rudzie.

Każdy, kto chce wziąć udział w zwiedzaniu powinien wypełnić formularz na stronie internetowej www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.travel. Zapisy zakończą się 18 lutego (decyduje kolejność zgłoszeń). Na wspomnianej stronie znajduje się również szczegółowy program wszystkich wydarzeń w woj. kujawsko-pomorskim.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.