Arek Biernat

Jak zapamiętamy 2015 rok? Zobaczcie nasz przegląd wydarzeń [ZDJĘCIA]

STYCZEŃW styczniu strajkowali górnicy ze wszystkich kopalni Kompanii Węglowej (również pod ziemią). Protestujący sprzeciwiali się zamknięciu czterech Fot. Polska Press STYCZEŃ

W styczniu strajkowali górnicy ze wszystkich kopalni Kompanii Węglowej (również pod ziemią). Protestujący sprzeciwiali się zamknięciu czterech kopalń: KWK Brzeszcze, Bobrek-Centrum, Sośnica-Makoszowy i Pokój. Związkowcy w konsekwencji obawiali się, że pracę w branży górniczej może stracić nawet 50 tys. zł (wraz osobami współpracującymi z kopalniami).

Po długich strajkach udało się podpisać porozumienie z rządem, które zdaniem związkowców i tak nie zostało zrealizowane.

Niemal w tym samym czasie strajkowali górnicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Górnicy domagali się m.in. dymisji prezesa Jarosława Zagórowskiego. Były pikiety żon, strajk głodowy, ale także protesty i zamieszki pod siedzibą JSW, kiedy to musiała interweniować policja. Ostatecznie górnicy dopięli swego. Podpisano porozumienie, a Zagórowski odszedł ze stanowiska.
Arek Biernat

Strajk górników na Śląsku, morderstwo rodziny w Kuźni Raciborskiej, koncert Linkin Park w Rybniku, czy rewelacyjna forma Piasta Gliwice. Te wydarzenia z pewnością zapamiętamy z 2015 roku. Co jeszcze wydarzyło się w ciągu 12 miesięcy? Zobaczcie nasz przegląd.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą kliknij w ten link

W3Schools

Arek Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.