Marzena Smoręda

Jakie będzie w tym roku lato i czym nas może zaskoczyć

Jakie będzie w tym roku lato i czym nas może zaskoczyć
Marzena Smoręda

– Środa jest dniem przesilenia letniego, kiedy Słońce wędruje na niebie najwyżej i najdłużej, a dzień trwa 16 godzin 46 minut i jest dłuższy od najkrótszego o 9 godzin i 4 minuty. Co zobaczymy w tym roku w lecie na niebie?

Henryk Trepka, obserwator pogody z Nowej Słupi:
7 sierpnia będziemy mogli oglądać częściowe zaćmienie Księżyca. Maksymalna faza zaćmienia będzie o 19.22. Jednym z najbardziej spektakularnych zjawisk będzie całkowite zaćmienie Słońca przez Księżyc – 21 sierpnia. Niestety, w Polsce będzie niewidoczne. Spadających gwiazd, czyli Perseidów, warto wypatrywać szczególnie w nocy z 12 na 13 sierpnia. Pogoda na razie zapowiada się wspaniała. Należy jednak brać pod uwagę jej ekstremalne odsłony, jak ulewy, gradobicie, susze, piekielne upały, które w ostatnim czasie występują w naszym regionie każdego roku.

Piotr Gibaszewski, znany astrolog i wróż, pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej:
– W środę, 21 czerwca, dokładnie o godzinie 6.24 powitamy astronomiczne lato, a więc wejście Słońca oraz Merkurego w znak Raka. Nastroi nas to do szukania nieco innych wrażeń, emocji i doznań. Pierwszy dzień lata zapowiada się dla nas bardzo aktywnie. Jakie lato wyczytać można w gwiazdach? Wszystko wskazuje na to, że koniec czerwca będzie niemal upalny, ale lato w tym roku będzie wyjątkowo kapryśne, zmienne w pogodzie. Lipiec absolutnie nie ucieszy urlopowiczów. Najtrudniejsza będzie jego pierwsza połowa, w której pogoda, ze swoją zmiennością da się nam mocno we znaki. Sierpień będzie jednak suchy i bardzo ciepły, więc ci, którzy na ten miesiąc zaplanowali wypoczynek, skorzystają. Sympatyczna pogoda czeka nas także we wrześniu. Jedyne gorsze momenty to czas między 6 a 10 września.

Marzena Smoręda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.