Bartłomiej Romanek

Jakie bombki i ozdoby choinkowe są najmodniejsze w tym roku? Na Boże Narodzenie choinka musi się lśnić

Ręcznie malowana bombka z jednej z niewielkich wytwórni spod Częstochowy. Takich firm jest tu sporo. Ta ze zdjęcia z wiejskim pejzażem kosztuje 31 z Ręcznie malowana bombka z jednej z niewielkich wytwórni spod Częstochowy. Takich firm jest tu sporo. Ta ze zdjęcia z wiejskim pejzażem kosztuje 31 zł.
Bartłomiej Romanek

Jakie ozdoby i bombki choinkowe są modne w tym roku? Jeśli nie biała, to czerwona lub złota. A jeśli znudziły się Państwu kuliste bombki, dom można ozdobić jajkami jubilerskimi. Łazienkę też, to teraz modne.

Jak ubrać świąteczne drzewko, by wyglądało efektownie i jednocześnie było „na czasie”? Odpowiedź na to pytanie znają firmy z okolic Częstochowy, bo to region znany z produkcji i choinek, i ozdób. Tym razem trendy na Boże Narodzenie 2017 przedstawia Izabella Gumółka-Pepłowska z firmy Limba w Blachowni, która zajmuje się sprzedażą wszelkiego rodzaju ozdób świątecznych.

- Dużym zainteresowaniem cieszą się ozdoby w bieli. Ten kolor jest obecnie najmodniejszy - mówi pani Izabella.

- Dobrze trzyma się również klasyka, czyli czerwień, złoto czy srebro. Klienci chętnie sięgają również po kolekcje szklanych bombek utrzymanych w identycznej kolorystyce, ale różniących się kształtem i rozmiarem. Dzięki temu cała choinka przystrojona jest jednolicie - dodaje.

Ale same bombki to nie wszystko, ważne jest również światło i samo drzewko. - W pomieszczeniach, a więc w naszych domach, zdecydowanie lepiej postawić na ciepłe, jasne światło. Zimne światło można natomiast wykorzystać do dekoracji na zewnątrz - radzi Gumółka-Pepłowska.

Największą popularnością cieszą się obecnie choinki wykonane z polietylenu (PE), które najwierniej imitują gałązki sosny czy świerka. - Wciąż modne są również choinki na tzw. pniu, ale klienci decydują się również na wybór „ośnieżonych choinek” - mówi Izabella Gumółka-Pepłowska.

W dalszej części tekstu:

 • czego szukają klienci
 • koszt bombek
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.