Jakie rachunki przyślą nam Toruńskie Wodociągi?

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Mirosława Kruczkiewicz

Jakie rachunki przyślą nam Toruńskie Wodociągi?

Mirosława Kruczkiewicz

Od dzisiaj w Toruniu zaczynają obowiązywać nowe taryfy opłat za wodę i odprowadzanie ścieków. Po raz pierwszy nie zatwierdzały ich władze miasta. Co się zmieni?

Co roku Toruńskie Wodociągi zgłaszały do władz miasta propozycję taryfy opłat za wodę i odbiór ścieków na kolejne 12 miesięcy. Prezydent tę propozycję przedkładał Radzie Miasta a ta akceptowała ją lub nie. Tak było do grudnia ubiegłego roku.

Z początkiem stycznia w życie weszło nowe prawo wodne - ustawa dotycząca m.in. branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Odtąd o tym, ile lokalne wodociągi mogą zażądać za kranówkę i odprowadzanie ścieków, decyduje powołany nową ustawą centralny ogólnokrajowy organ administracyjny - Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. To tam lokalni dostarczyciele wody kierują swoje projekty cenników. Toruń podlega Regionalnego Zarządowi Gospodarki Wodnej w Gdańsku i tam kieruje swoje taryfy.

Jest jeszcze jedna zmiana. „Wodom Polskim” przedstawia się zbiorczo wniosek o zatwierdzenie trzech taryf - na trzy kolejne lata. Toruńskie Wodociągi już to uczyniły, nowa, zatwierdzona taryfa wchodzi w życie od dziś, 12 czerwca.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mirosława Kruczkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.