Jan Szyszko wziął w obronę ojca Tadeusza Rydzyka

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Joanna Maciejewska

Jan Szyszko wziął w obronę ojca Tadeusza Rydzyka

Joanna Maciejewska

Po tym jak zdjęcie o. Tadeusza Rydzyka wraz z podpisem „wziął 94 mln zł dotacji” umieszczono na billboardzie w ramach zorganizowanej przez PO „Kampanii wstydu”, do grona osób, które stanęły w obronie toruńskiego redemptorysty dołączył były minister środowiska Jan Szyszko.

Przypomnijmy, „Kampania wstydu” to akcja billboardowa Platformy Obywatelskiej, którą zapoczątkowano w połowie marca w Warszawie. Plakaty ze zdjęciami polityków i działaczy związanych z partią Prawo i Sprawiedliwość oraz wysokością premii czy dotacji (w przypadku np. o. Tadeusza Rydzyka) przyznanych za rządów PiS, w ubiegłym tygodniu pojawiły się m.in.

W swoim liście Jan Szyszko stara się odpowiedzieć na pytanie o przyczyny ataków na założyciela Radia Maryja, używając przy tym wielu pochwalnych słów na temat o. Rydzyka. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.