Janusz Stachyra, trener Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego zaprasza kibiców, aby byli ósmym zawodnikiem rzeszowskiej drużyny

Czytaj dalej
Fot. Michał Czajka
Marek Bluj

Janusz Stachyra, trener Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego zaprasza kibiców, aby byli ósmym zawodnikiem rzeszowskiej drużyny

Marek Bluj

- W drużynie ma być dobra atmosfera. W meczach mają jeździć ci zawodnicy, którzy będą najlepsi - mówi Janusz Stachyra, trener Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

Wraca do Rzeszowa żużel, wraca w roli trenera Janusz Stachyra. Z jakimi nadziejami i planami?

Trzeba przede wszystkim podziękować osobom z Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, którzy sprawili, że żużel znów jest w Rzeszowie. Włożyli w to dużo serca, czasu i własnych pieniędzy. Pomogło także miasto i sponsorzy. Źle się stało, że nie było żużla przez rok, ale dobrze się stało, że po rocznej przerwie powraca, bo na dłuższą metę bardzo trudno byłoby przywrócić tę popularną dyscyplinę Rzeszowowi. Z każdym rokiem byłoby coraz trudniej, ale musimy zdać sobie sprawę z tego, że teraz łatwo nie będzie.

Nie ma Stali, bo być nie może, a kibice wspierają RzTŻ...

Trzeba się przyzwyczaić do tej nazwy. Rozmawiam ze znajomymi, którzy są wychowani na Stali Rzeszów, na żurawiu, ale to już przeszłość. Trzeba iść do przodu. Myślę, że nie będzie czasu na narzekanie, jest co robić, mam nadzieję, że podołamy wyzwaniom. Pogoda na razie sprzyja, zima jest łagodna, można oczekiwać, że szybko przyjdzie wiosna i będzie można wyjechać na tor. Ustaliliśmy z chłopakami, że będziemy wspólnie się starali, aby przeprowadzić jak największą liczbę treningów na torze. To, że nie ogłosiliśmy sparingpartnera, wcale nie oznacza, że nie pojeździmy i nie sprawdzimy sprzętu i formy. To nie jest żaden problem. Zadzwonimy do braci - Dawida i Wiktora Lampartów, do Pawła Miesiąca, do zawodników z Tarnowa i zrobimy na przykład turniej par. Chłopaki sobie pojeżdżą, potrenują, będą mieli okazję przed startem ligi skonfrontować swoje siły z rywalami z zewnątrz naszego klubu.

W dalszej części rozmowy m. in. o:

 • przygotowaniu rzeszowskiego toru
 • planach na najbliższy czas
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.