mc

Jarosław Duś, prokurator z bydgoską przeszłością może mieć problem z powołaniem do Sądu Najwyższego. Brakuje mu stażu pracy?

Jarosław Duś pojawił się w ubiegłym roku na otwarciu siedziby prokuratury w Tucholi Fot. Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy Jarosław Duś pojawił się w ubiegłym roku na otwarciu siedziby prokuratury w Tucholi
mc

Prokurator od Zbigniewa Ziobry z bydgoską przeszłością ma rekomendację do Sądu Najwyższego. Konstytucjonalista Marek Chmaj:- Jeśli nie spełnia wymogów, a prezydent go powoła, to prezydent naruszy prawo.

Jarosław Duś dostał rekomendację Krajowej Rady Sądownictwa do zasiadania w nowo utworzonej Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Był jednym z ponad 90 prawników, którzy zgłosili swoje kandydatury właśnie do tej izby.

Kandydaci wskazani przez KRS do zasiadania w Sądzie Najwyższym czekają teraz na powołanie przez prezydenta.
Wczoraj Gazeta Wyborcza sugerowała jednak, że Jarosław Duś nie spełnia ustawowego wymogu koniecznego do pełnienia funkcji Sądu Najwyższego. Według „Gazety” prokuratorzy ubiegający się o godność sędziów SN, mają obowiązek wykazać 10 lat stażu pracy. Duś miałby tego warunku nie spełniać, ponieważ w wieku 36 lat przeszedł w stan spoczynku.

Kim jest prokurator Jarosław Duś? Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
mc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.