Jarosław Kaczyński: Nie jesteśmy formacją aniołów i na pewno jakieś grzechy będą się zdarzać

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Tomasz Maleta

Jarosław Kaczyński: Nie jesteśmy formacją aniołów i na pewno jakieś grzechy będą się zdarzać

Tomasz Maleta

Nie jesteśmy formacją aniołów i na pewno jakieś grzechy będą się zdarzać. Ale my będziemy spowiednikiem bardzo surowym. I będziemy karać i usuwać tych, którzy będą popełniali ciężkie grzechy. A nawet za lekkie będzie pokuta - mówił w 2015 roku Jarosław Kaczyński na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

To było tuż przed październikowym wyborami parlamentarnymi, po których PiS przejął pełnię władzy centralnej. Skoro jednak teraz poseł Marek Matuszewski został zawieszony przez prezesa w prawach za działalność na szkodę partii w okręgu zgierskim (media pisały, że stworzył rodzinny układ urzędniczo-komunalny, który notabene poległ w ostatnich wyborach samorządowych), to jak rozumieć pobłażliwość wobec niektórych, w tym podlaskich decydentów, których działania tym bardziej chluby nie przynoszą. Alibi wydaje się oczywiste: nie tak łatwo przychodzi się rozstać z tymi, którzy od zawsze byli swoistymi janczarami.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.