Jaś Walicki ze Starego Kurowa pokonuje raka, bo może liczyć na pomoc chyba całego powiatu strzelecko - drezdeneckiego i nie tylko!

Czytaj dalej
Fot. Facebook: Jaś Wielki Wojownik
Aleksandra Szymańska

Jaś Walicki ze Starego Kurowa pokonuje raka, bo może liczyć na pomoc chyba całego powiatu strzelecko - drezdeneckiego i nie tylko!

Aleksandra Szymańska

Rodzice dzieci z Przedszkola w Starym Kurowie uzbierali dla Jasia sporą sumę. Klasa 3 LO w Dobiegniewie urządziła kiermasz kanapek i ciast...

Jaś Walicki właśnie skończył siedem miesięcy! Dzielnie przetrwał też kryzys, który przyszedł po ostatniej chemioterapii, najmocniejszej, tzw. czerwonej. Bo Jaś, choć mały, jest wielkim wojownikiem, który dzielnie walczy z nowotworem.

CZYTAJ TEŻ:
Jaś Walicki ze Starego Kurowa dzielnie walczy z agresywnym nowotworem. Nasza pomoc sprawi, że walka będzie trochę lżejsza

O tej walce pisaliśmy już w GL, a historia synka pani Oli i pana Bartka ze Starego Kurowo, poruszyła wiele osób. Błękitni Dobiegniew połączyli mecz z akcją charytatywną. Wielki koncert obył się też w Zespole Szkół w Dobiegniewie. Zbiórki do puszek są właściwie w całym powiecie strzelecko - drezdeneckim.

CZYTAJ TEŻ
Jaś Walicki ze Starego Kurowa nie jest sam w walce z rakiem. Stare Kurowo, Dobiegniew, Drezdenko i inne miejscowości wspierają chłopca

Wielka akcja „Zbieramy dla Jasia” dopiero co odbyła się w Starym Kurowie. W jedno popołudnie udało się zebrać ponad 46 tys. zł, a na tym nie koniec, bo fantów jest tyle, że zabrakło czasu na wszystkie licytacje. Odbywają się więc na Facebooku, na profilu: Jaś Wielki Wojownik. Zaglądajcie tam, żeby wesprzeć zbiórkę, ale też żeby na bieżąco sprawdzać, jak sobie radzi maluszek.

Walka Jasia i jego rodziców zaczęła się kilka miesięcy temu. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie rozpoznali u chłopca złośliwy nowotwór - guz umiejscowił się u szczytu płuc.

Dziś Jaś ma za sobą kolejne chemioterapie, które - choć trudne dla malutkiego organizmu - powstrzymują chorobę.
Ostatnio chłopiec miał też aferezę. To zabieg polegający na pobraniu komórek macierzystych - jedna ze współczesnych metod walki z nowotworem.

Jaś walczy i ma ogromne wsparcie. Młodzież z 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Dobiegniewie urządziła kiermasz kanapek i ciast. Kanapki można było kupić już po pierwszej lekcji. Ciasto - po trzeciej, żeby od rana nie objadać się słodkościami.
Ponad 1 tys. zł wpłynęło na konto Jasia z przedszkola w Starym Kurowie. Zbiórką dowodziła szefowa rady rodziców Karolina Grudzień.

CZYTAJ TEŻ:
Plac zabaw dzięki akcji rodziców i przedszkola w Starym Kurowie

W Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Kraj. Łukasz Rojek zorganizował turniej halowej piłki nożnej. Dochód? Ponad 2 tys. zł. No i cały czas trwa zbiórka na portalu pomagam.pl. Wpiszcie w wyszukiwarce internetowej: Pomoc dla Wojownika Jasia i pomóżcie, bo tyle możemy zrobić.

ZOBACZ WIDEO: Marek Działoszyński o Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Aleksandra Szymańska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.