Jasielska policja bada czy pies został zagłodzony na śmierć. Zwierzę było zamknięte w stodole, bez picia i jedzenia

Czytaj dalej
Fot. LUM3N/pixabay.com
Ewa Gorczyca

Jasielska policja bada czy pies został zagłodzony na śmierć. Zwierzę było zamknięte w stodole, bez picia i jedzenia

Ewa Gorczyca

Jedyną osobą, która troszczyła się o kundelka, była kobieta, która raz na jakiś czas przyjeżdżała do Wrocanki w pow.jasielskim, gdzie mieszkał właściciel psa. Kiedy po raz kolejny przyszła na jego posesję i chciała nakarmić czworonoga, okazało się, że pies jest martwy.

Tę wstrząsającą historię zrelacjonowali wolontariusze jasielskiego inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt na swoim profilu na FB.

"Piesek miał tylko 4 lata, był głodzony systematycznie przez swojego właściciela alkoholika. Był na stałe zamknięty w stodole, bez wody i jedzenia, na łańcuchu. Odosobniony, bez kontaktu ze światem, nie był wypuszczany na zewnątrz. Był to mały piesek w typie terierka, bardzo przyjazny do ludzi, co wiemy z relacji świadka. Wcześniej był przetrzymywany na zewnątrz, na krótkim metrowym łańcuchu, w słońcu, bez schronienia. Gdy były ulewy, stał dwa dni w wodzie, nie mógł się położyć bo, by się utopił. Po interwencji sąsiadów właściciel schował go do stodoły i odizolował od świata" - napisali.

W dalszej części artykułu m.in.:

Właściciel psa mieszka z matką. Ta miała twierdzić, że to nie jej pies i nie karmiła go. Losem czworonoga zainteresowała się kobieta, która jednak nie mieszka we Wrocance, a jedynie regularnie, raz na jakiś czas przyjeżdża do tej miejscowości. 

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.