Jacek Bombor

Jastrzębie: Wypadek na skrzyżowaniu Wodzisławskiej i Bożej Góry Prawej. Sprawca pójdzie do więzienia. Sam poddał się karze

Wypadek z 14 na 15 sierpnia 2017 roku w Jastrzębiu Fot. KMP Jastrzębie Wypadek z 14 na 15 sierpnia 2017 roku w Jastrzębiu
Jacek Bombor

W wypadku, który spowodował górnik, ucierpiały cztery osoby. Procesu nie będzie, mężczyzna sam poddał się karze

Grzegorz B., 29-letni górnik z kopalni Jas-Mos, 3 lata i 8 miesięcy spędzi w więzieniu na spowodowanie po pijaku makabrycznego wypadku z 14 na 15 sierpnia ubiegłego roku, w którym ciężko ranne zostały cztery osoby, w tym 18-letnia dziewczyna, Martyna P.

- Dziewczyna dosłownie cudem uniknęła śmierci, przez wiele tygodni leżała na intensywnej terapii, miała bardzo ciężkie obrażenia wewnętrzne i liczne złamania - przypominają śledczy z Jastrzębia, gdzie właśnie zakończono śledztwo w tej sprawie.

3,8 roku bezwzględnego więzienia - to kara, na jaką zgodził się sprawca bez procesu - dobrowolnie poddając się karze na etapie śledztwa, przyznając się do winy.

W dalszej części:

 • Jakie jeszcze konsekwencje poniesie sprawca wypadku
 • Przypominamy przebieg wypadku
 • Galeria zdjęć z wypadku
Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jacek Bombor

20-letnie doświadczenie w zawodzie. Zaczynałem jeszcze w Trybunie Śląskiej, która w 2004 roku połączyła się z Dziennikiem Zachodnim. Od początku pracuję w Rybniku, najpierw jako reporter, od ponad 12 lat jestem szefem oddziału. Najbardziej lubię opisywać sprawy kryminalne, sądowe. Dobrze czuję się w tematyce górniczej - dobrze znam specyfikę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Od kilku lat uwielbiam wyciągać na światło dzienne historie dawnych fotografii miejskich Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.