Jacek Bombor

Jastrzębie: Wypadek na skrzyżowaniu Wodzisławskiej i Bożej Góry Prawej. Sprawca pójdzie do więzienia. Sam poddał się karze

Wypadek z 14 na 15 sierpnia 2017 roku w Jastrzębiu Fot. KMP Jastrzębie Wypadek z 14 na 15 sierpnia 2017 roku w Jastrzębiu
Jacek Bombor

W wypadku, który spowodował górnik, ucierpiały cztery osoby. Procesu nie będzie, mężczyzna sam poddał się karze

Grzegorz B., 29-letni górnik z kopalni Jas-Mos, 3 lata i 8 miesięcy spędzi w więzieniu na spowodowanie po pijaku makabrycznego wypadku z 14 na 15 sierpnia ubiegłego roku, w którym ciężko ranne zostały cztery osoby, w tym 18-letnia dziewczyna, Martyna P.

- Dziewczyna dosłownie cudem uniknęła śmierci, przez wiele tygodni leżała na intensywnej terapii, miała bardzo ciężkie obrażenia wewnętrzne i liczne złamania - przypominają śledczy z Jastrzębia, gdzie właśnie zakończono śledztwo w tej sprawie.

3,8 roku bezwzględnego więzienia - to kara, na jaką zgodził się sprawca bez procesu - dobrowolnie poddając się karze na etapie śledztwa, przyznając się do winy.

W dalszej części:

 • Jakie jeszcze konsekwencje poniesie sprawca wypadku
 • Przypominamy przebieg wypadku
 • Galeria zdjęć z wypadku
Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Jacek Bombor

20-letnie doświadczenie w zawodzie. Zaczynałem jeszcze w Trybunie Śląskiej, która w 2004 roku połączyła się z Dziennikiem Zachodnim. Od początku pracuję w Rybniku, najpierw jako reporter, od ponad 12 lat jestem szefem oddziału. Najbardziej lubię opisywać sprawy kryminalne, sądowe. Dobrze czuję się w tematyce górniczej - dobrze znam specyfikę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Od kilku lat uwielbiam wyciągać na światło dzienne historie dawnych fotografii miejskich Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.