Jaworzno: jak zmieniały się nazwy ronda WOŚP w Jaworznie?

Czytaj dalej
Anna Zielonka

Jaworzno: jak zmieniały się nazwy ronda WOŚP w Jaworznie?

Anna Zielonka

Zamy już nową nazwę ronda WOŚP w Jaworznie. Będzie to niecodzienne miano: Bania u TUBANA. Przypominamy, że nazwę dla skrzyżowania wymyślił zwycięzca licytacji, która odbyła się podczas tegorocznego finału WOŚP. A jak do tej pory nazywało się jaworznickie rondo WOŚP?

W tym roku firma Tuban Bańki wylicytowała rondo za ponad 20 tysięcy złotych. Rok temu przedsiębiorstwo też wygrało (zapłaciło za to wtedy 13 433 złotych) i przez 12 miesięcy skrzyżowanie nosiło miano Baniek Mydlanych.

Akcja z rondem WOŚP w Jaworznie polega na tym, że co roku zmienia się nazwa tego skrzyżowania. Nadaję ją zwycięzca internetowej licytacji. Nazwę musi oczywiście zaakceptować Urząd Miejski w Jaworznie. Nie może być ona bowiem obraźliwa czy niezgodna z prawem.

A jakie były wcześniejsze nazwy? Przypomnijmy. W Jaworznie były kolejno ronda Energetyków i Górników, Magików, Intern@utów, Smoków, Jeffa Hannemana i Baniek Mydlanych.

Warto przypomnieć, że w sprawie Jeffa Hannemana, amerykańskiego gitarzysty, członka amerykańskiej thrash metalowej grupy Slayer, pojawiły się kontrowersje. Jakie? Wokół nowej nazwy ronda w centrum Jaworzna wybuchła prawdziwa wojna ideologiczna. Na naszym portalu jaworzno.naszemiasto.pl internauci kłócili się o to, czy nowy patron skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Królowej Jadwigi, zmarły Jeff Hanneman, miał coś wspólnego z satanizmem.

Niektórzy jaworznianie "krzyczeli" nawet, że rondo imienia amerykańskiego muzyka stoi za blisko kolegiaty i stanowi zły przykład dla młodych pokoleń. O tej awanturze pisały nawet ogólnoświatowe portale. Rondo Hannemana pozostało nim jednak na cały rok.

Anna Zielonka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.