Jaworzno: Kamil Gigoń wicemistrzem Polski w fitnessie mężczyzn [ZDJĘCIA, FILM]

Czytaj dalej
Fot. Anna Zielonka
Anna Zielonka

Jaworzno: Kamil Gigoń wicemistrzem Polski w fitnessie mężczyzn [ZDJĘCIA, FILM]

Anna Zielonka

Jaworznianin Kamil Gigoń trenuje męską odmianę fitnessu. Potrafi wykonać niesamowity i skomplikowany układ. Mieszkańcy naszego miasta znają sportowca na przykład dzięki występom w spektaklach DyeMotion Mariana Folgi. Ostatnio jego wielogodzinne treningi zostały docenione. Został wicemistrzem Polski w swojej dyscyplinie podczas mistrzostw w Białymstoku. Naszym Czytelnikom opowiada o swoim sportowym hobby.

Kamil Gigoń zdobył wicemistrzostwo w kategorii fitnessu mężczyzn podczas Mistrzostwach Polski w Fitnessie, które odbyły się w Białymstoku. Jaworznianin, startujący z ramienia Klubu Sportowego Olimp Zabrze, jest również znany jako członek Teatru Tańca DyeMotion Mariana Folgi, gdzie występuje w spektaklu „Fluo”. Zapytaliśmy go, czym jest fitness mężczyzn i co go fascynuje w tej dyscyplinie sportu.

- Treningi akrobatyczne zacząłem około 8 lat temu. Do tego doszła siłownia. Kulturystykę trenuję około 6 lat - wyjaśnia pan Kamil. - Najpierw brałem udział w zawodach kulturystycznych, a później zająłem się fitnessem gimnastycznym - dodaje. Ma na koncie także mistrzostwo Polski juniorów w Katowicach. Tam miał dwóch konkurentów, a w Białymstoku trzech. Dlaczego tak mało? Jak tłumaczy, fiitness męski do łatwych nie należy.

Mieszkanie za czytanie

- Jest to takie trudne połączenie akrobatyki (w której trzeba rozwijać się sprawnościowo) i rozbudowywania masy mięśniowej - zaznacza pan Kamil.

Swoją kondycję rozwija w Fabryce Formy w Jaworznie. Tam też spotkaliśmy się, by pokazał nam kilka elementów układu, który zaprezentował w Białymstoku. Opracował go razem z Marianem Folgą. Potrafi wykonać salta, skomplikowane przewroty, robi pompki na rękach. Ćwiczy cztery-pięć razy w tygodniu, w zależności do tego, czy przygotowuje się do zawodów - od dwóch do nawet czterech godzin dziennie. Wtedy utrzymuje też ścisłą dietę. I ma marzenie. Chce zostać kiedyś mistrzem świata.

Anna Zielonka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.