Jaworzno: trwa projekt Miasto Siedmiu Rynków. Dwa już są gotowe [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Czytaj dalej
Fot. Wizualizacja UM Jaworzno
Anna Zielonka

Jaworzno: trwa projekt Miasto Siedmiu Rynków. Dwa już są gotowe [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Anna Zielonka

W centralnych częściach jaworznickich dzielnic duże zmiany. Urzędnicy z Jaworzna realizują projekt pn. „Miasto Siedmiu Rynków”, który ma ożywić miejskie przestrzenie w dzielnicach. Dwie inwestycje są już gotowe. Na realizację czeka więc jeszcze pięć. Wszystkie mają już swoje wizualizacje. Tylko w przypadku jednej lokalizacji trwają jeszcze prace koncepcyjne.

Gotowe rynki znajdują się już w centrach Byczyny i Jelenia. W przypadku Dąbrowy Narodowej, skweru przy ulicy Nowej, ulicy Kolbego i placu przy Inwalidów Wojennych na Osiedlu Stałym nowe rynki zobaczymy na razie tylko na wizualizacjach.

Mieszkanie za czytanie

Pomysły na zagospodarowanie miejskich przestrzeni w dzielnicach mogą zgłaszać sami mieszkańcy. Chętnie biorą udział w warsztatach koncepcyjnych,dyskutują nad propozycjami i sugerują, jakie zmiany należy nanieść na projekt.

W Dąbrowie Narodowej powstaną plac zabaw dla dzieci, siłownia pod chmurką i scena. Będzie dużo zieleni. Zostaną zamontowane fontanny i oświetlenie. Ławki zyskają hunterwasserowski styl.

Z kolei rynek w Długoszynie ma powstać na skwerze przy kapliczce przy ul. Nadbrzeżnej (niedaleko remizy OSP Długoszyn). Na dwóch spotkaniach mieszkańcy proponowali swoje pomysły - na warsztatach projektowych i podczas spaceru po terenie przyszłego rynku.

Na zmianę wizerunku czekają też skwer przy ul. Nowej na OTK, plac przy ul. Inwalidów Wojennych i ulica Kolbego na Osiedlu Stałym.

Anna Zielonka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.