Tomasz Szymczyk

Jaworzno: W Szczakowej pasażerowie wsiadają już z nowego peronu

Na dworcu w Szczakowej podróżni mają już do dyspozycji nowy peron, ale to nie koniec prac modernizacyjnych na tej stacji Fot. Tomasz Szymczyk Na dworcu w Szczakowej podróżni mają już do dyspozycji nowy peron, ale to nie koniec prac modernizacyjnych na tej stacji
Tomasz Szymczyk

Pociągi przejeżdżające przez dworzec w Szczakowej, odjeżdżają ze zmodernizowanego peronu trzeciego. To widoczny efekt remontu torów między Jaworznem a Trzebinią. Nowe perony powstaną również w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach.

Do tej pory, w warunkach prowadzonej kompleksowej modernizacji torów na stacji Jaworzno Szczakowa, pociągi zatrzymywały się głównie przy znajdującym się tuż przy budynku dworca, peronie pierwszym. Od kilku dni podróżni wysiadający lub wsiadający tam do pociągów, korzystają jednak z całkowicie zmodernizowanego peronu trzeciego.

Na szczakowskim dworcu w ubiegły poniedziałek zakończony został zasadniczy zakres przebudowy peronu nr 3.

- Został on podwyższony, co znacznie ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów- mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych. - Pasażerom służy dwustumetrowa wiata i nowe oświetlenie. Są również ławki, gabloty informacyjne oraz czytelne oznakowanie. Podłączona jest informacja głosowa. Dojść na peron można natomiast podziemnym przejściem - wylicza rzecznik.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.