Jaworzno: wizualizacje a rzeczywistość. Sprawdzamy, które inwestycje się udały

Czytaj dalej
Fot. wizualizacja UM Jaworzno
Anna Zielonka

Jaworzno: wizualizacje a rzeczywistość. Sprawdzamy, które inwestycje się udały

Anna Zielonka

Jaworzno wizualizacjami stoi, a urzędnicy (i nie tylko oni) lubią chwalić się inwestycjami, które zaplanowali, przedstawiając je właśnie na licznych rysunkach, makietach i tym podobnych planach. Wizerunki parków, parkingów, ośrodków rekreacyjnych są bardzo urozmaicone, kolorowe, wręcz tryska z nich pozytywna energia. Niestety w przypadku niektórych z nich ta pozytywna energia jest tylko na papierze...

Chwalić się planami można. Nikt nikomu nie zabroni, ale czy te plany zostały już zrealizowane? Niektóre tak, a niektóre wciąż czekają na swój czas, często bliżej nieokreślony.

W Jaworznie do inwestycji, znajdujących się dopiero w sferze marzeń, należą m.in. kilkupoziomowy parking dla samochodów osobowych, parking dla rowerów z prysznicami dla rowerzystów, rondo samochodowo-rowerowe na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Braci Gutmanów czy zrewitalizowane jaworznickie parki miejskie.

Do zrealizowanych inwestycji, których wizualizacje zgadzają się z rzeczywistością, należą na pewno odnowiony rynek, ośrodek geologiczny GEOsfera i galeria handlowa Galena w centrum Jaworzna.

W toku jest z kolei budowa jaworznickich plant. Ale to zielone miejsce w centrum miasta już teraz, czyli w trakcie budowy, różni się wyglądem od pierwotnych planów, które przed kilku laty mogliśmy oglądać na powstałych już wtedy wizualizacjach.

Zapraszamy do naszej galerii, złożonej z wizualizacji i zdjęć. Sprawdźcie razem z nami, które z planów znalazły odbicie w rzeczywistości, a które nie. Komentujcie, jak podobają się Wam te wszystkie pomysły i czy Waszym zdaniem są one realne.

Anna Zielonka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.