Jedna inwestycja ruszyła, druga - nie

Czytaj dalej
Karolina Brózda

Jedna inwestycja ruszyła, druga - nie

Karolina Brózda

Kolejna firma rozpoczęła budowę swojego magazynu w Podstrefie Koluszki, która jest częścią Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma Hart z Opola postawi tu hurtownię części do samochodów i motocykli.

Budynek o powierzchni około 6,3 tys. metrów kw. ma być gotowy do września br. Poza centralą w Opolu Hart ma filie w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Psarach, Częstochowie, Katowicach, Radomiu, Krakowie, Łodzi, Zielonej Górze, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, w Ostrawie i Brnie w Czechach oraz w Preszowie na Słowacji.

Ostatnią inwestycją w Podstrefie jest wybudowana w ubiegłym roku fabryka komponentów do samochodów ciężarowych Kongsberg Auto-motive. Obiekt ma ponad 6 tys. metrów kw. powierzchni i zatrudnia ponad 100 osób. Zakład jest mocno zautomatyzowany, większość prac, jak skrawanie, obróbkę plastyczną i hartowanie, wykonują roboty.

Do końca nie wiadomo natomiast, jak dalej potoczą się losy firmy SuperDrob. Zakład potentata branży drobiarskiej miał być największym do tej pory przedsięwzięciem w Podstrefie. Firma już niemal ruszała z budową, jednak protestować zaczęli okoliczni mieszkańcy. Obawiali się nie tylko przykrego zapachu i hałasu, ale również spadku wartości swoich działek, zniszczenia dróg przez ciężarówki dowożące towar oraz degradacji środowiska. Ich sprzeciw chwilowo zatrzymał inwestycję.

Do tej pory w Podstrefie Koluszki przy ul. Nasiennej postanowiło zainwestować pięć firm. Jej obszar obejmuje już 21 hektarów. Aktualnie trwa uzbrajanie kolejnych 30 hektarów gruntów. Jest to możliwe dzięki niemal 4 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Nowe tereny rozciągają się wzdłuż bocznicy kolejowej, która prowadzi z koluszkowskiego węzła kolejowego bezpośrednio do ul. Nasiennej. W ramach uzbrajania została położona sieć energetyczna i wodociągowa, a także rury kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. Cały teren został też wyrównany.

Karolina Brózda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.