Jedna sprawa, a zarzuty dla jedenastu osób

Czytaj dalej
Fot. Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka

Jedna sprawa, a zarzuty dla jedenastu osób

Karolina Rokitnicka

Rypińscy policjanci, którzy zajmują się przestępczością, ustalili tożsamość sześciu osób, które posiadają narkotyki.

W miejscu ich przebywania zabezpieczono biały proszek oraz specjalistyczną wagę.

- Kryminalni szybko zebrali dowody na to, że kolejne osoby mogą również posiadać zakazane substancję. Następnego dnia policjanci zatrzymali kolejne 5 osób. Usłyszały zarzuty posiadania środków narkotycznych. Badanie zabezpieczonych substancji przez policjantów wykazało, że jest to amfetamina - informuje mł. asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie.

Łącznie zabezpieczono prawie 20 gramów amfetaminy, specjalistyczną wagę do rozważania narkotyków i prawie 90 sztuk woreczków strunowych wykorzystywanych do porcjowania zakazanych substancji.

- Zatrzymani to mieszkańcy powiatu rypińskiego oraz lipnowskiego, w wieku od 17 do 19 lat. Wśród nich znajdowała się jedna kobieta. Policjanci wobec jednego z zatrzymanych wystąpili z wnioskiem o zastosowanie dozoru policyjnego. Niewykluczone, że dwóch z zatrzymanych osób usłyszy zarzuty sprzedaży narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - dodaje mł. asp. Rupińska.

Za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Za wprowadzenie ich do sprzedaży można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

To już kolejny sukces rypińskich policjantów związany z ujawnieniem przestępstw narkotykowych. W tym roku policjanci z Rypina zlikwidowali plantację konopi w naszym powiecie oraz w powiecie lipnowskim. Na naszym terenie w budynku gospodarczym uprawiano 184 krzaki tych roślin. Policjanci zabezpieczyli także około 3 kg suszu roślinnego, nielegalne substancje - 33 litry alkoholu etylowego, a także beczki z tzw. zacierem i urządzenia służące do wyrabiania alkoholu.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.