Jedni się bawili. Inni liczyli pieniądze. Wszystko dla dzieci i seniorów

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Aleksandra Pasis

Jedni się bawili. Inni liczyli pieniądze. Wszystko dla dzieci i seniorów

Aleksandra Pasis

W Grudziądzu padł rekord. Jak informuje Edyta Ogonowska, szefowa sztabu zebraliśmy ponad 142,5 tys. zł! Ale na tym nie koniec. Orkiestra gra dalej!

Mieszkańcy hojnie otworzyli swoje portfele!

- Pieniądze już zostały wpłacone na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podkreśla Edyta Ogonowska.

Podczas niedzielnego finału jedną z zasobniejszych skarbonek w mieście przyniosły małe wolontariuszki siostrzyczki Marta i Maja Banaszewskie. - Było w niej ponad 800 zł - dodaje szefowa sztabu WOŚP.

Spory zastrzyk gotówki na rzecz WOŚP zapewniła Akademia Biegania. Z tytułu opłat wpisowych na bieg, wpłynęło ponad 23 tys. zł! Tylko 3 tys. zł mniej znalazło się w skarbonce Centrum Kultury Teatr.

Jak już pisaliśmy w poniedziałkowym wydaniu „Pomorskiej”, to właśnie w teatrze udało się sprzedać najdroższy gadżet. Ufundowane przez zakład złotniczy Gudera-Matczak-Rogoziewicz, złote serduszko z grawerem 24. finału WOŚP za 5 tys. zł. kupił Zenon Różycki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami.

Za 380 zł - w hali sportowo - widowiskowej na os. Lotnisko - zostało sprzedane zaproszenie do hotelu Hanza Pałac, za 280 zł koszulka z podpisami drużyny żużlowców GKM-u, za 250 zł piłka z autografami piłkarzy Olimpii.

W Grudziądzu zagrała też Motoorkiestra. Fani motoryzacji podczas imprezy na parkingu „Reala”, wrzucili do puszki WOŚP-u ponad 2 tys. zł. Tyle samo zebrał minisztab w Piaskach.

Z Owsiakiem grał też Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku.

- Podczas wspólnej zabawy z licytacji udało się nam zebrać 960 zł, a z loterii fantowej 433 zł - informuje Małgorzata Kaszuba, dyrektor GOK-u.

O tysiąc złotych więcej niż w ubiegłym roku udało się zebrać w Łasinie. - Na konto fundacji wpłaciliśmy ponad 19 tys. zł - mówi Marek Czarnuch, szef sztabu WOŚP w Łasinie.

Najwyższe ceny podczas aukcji? Za 700 zł kupiono kryształowe serce z logo Orkiestry, a za 450 zł talon na zabiegi kosmetyczne.

Najbogatszą skarbonkę do sztabu przyniosła Monika Merholc ze Szkoły Podstawowej w Łasinie. Było w niej ponad 532 zł.

Tradycyjnie, „Pomorska” gra z WOŚP dalej. W piątkowym wydaniu „Naszego Tygodnia Grudziądz” opublikujemy listę gadżetów, które będziemy jeszcze licytować na naszych łamach.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.