Jedni się bawili. Inni liczyli pieniądze. Wszystko dla dzieci i seniorów

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Aleksandra Pasis

Jedni się bawili. Inni liczyli pieniądze. Wszystko dla dzieci i seniorów

Aleksandra Pasis

W Grudziądzu padł rekord. Jak informuje Edyta Ogonowska, szefowa sztabu zebraliśmy ponad 142,5 tys. zł! Ale na tym nie koniec. Orkiestra gra dalej!

Mieszkańcy hojnie otworzyli swoje portfele!

- Pieniądze już zostały wpłacone na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podkreśla Edyta Ogonowska.

Podczas niedzielnego finału jedną z zasobniejszych skarbonek w mieście przyniosły małe wolontariuszki siostrzyczki Marta i Maja Banaszewskie. - Było w niej ponad 800 zł - dodaje szefowa sztabu WOŚP.

Spory zastrzyk gotówki na rzecz WOŚP zapewniła Akademia Biegania. Z tytułu opłat wpisowych na bieg, wpłynęło ponad 23 tys. zł! Tylko 3 tys. zł mniej znalazło się w skarbonce Centrum Kultury Teatr.

Jak już pisaliśmy w poniedziałkowym wydaniu „Pomorskiej”, to właśnie w teatrze udało się sprzedać najdroższy gadżet. Ufundowane przez zakład złotniczy Gudera-Matczak-Rogoziewicz, złote serduszko z grawerem 24. finału WOŚP za 5 tys. zł. kupił Zenon Różycki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami.

Za 380 zł - w hali sportowo - widowiskowej na os. Lotnisko - zostało sprzedane zaproszenie do hotelu Hanza Pałac, za 280 zł koszulka z podpisami drużyny żużlowców GKM-u, za 250 zł piłka z autografami piłkarzy Olimpii.

W Grudziądzu zagrała też Motoorkiestra. Fani motoryzacji podczas imprezy na parkingu „Reala”, wrzucili do puszki WOŚP-u ponad 2 tys. zł. Tyle samo zebrał minisztab w Piaskach.

Z Owsiakiem grał też Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku.

- Podczas wspólnej zabawy z licytacji udało się nam zebrać 960 zł, a z loterii fantowej 433 zł - informuje Małgorzata Kaszuba, dyrektor GOK-u.

O tysiąc złotych więcej niż w ubiegłym roku udało się zebrać w Łasinie. - Na konto fundacji wpłaciliśmy ponad 19 tys. zł - mówi Marek Czarnuch, szef sztabu WOŚP w Łasinie.

Najwyższe ceny podczas aukcji? Za 700 zł kupiono kryształowe serce z logo Orkiestry, a za 450 zł talon na zabiegi kosmetyczne.

Najbogatszą skarbonkę do sztabu przyniosła Monika Merholc ze Szkoły Podstawowej w Łasinie. Było w niej ponad 532 zł.

Tradycyjnie, „Pomorska” gra z WOŚP dalej. W piątkowym wydaniu „Naszego Tygodnia Grudziądz” opublikujemy listę gadżetów, które będziemy jeszcze licytować na naszych łamach.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.