Jesień. Lasery i nie tylko - tylko w MJ-Aesthetic

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Jesień. Lasery i nie tylko - tylko w MJ-Aesthetic

Materiał informacyjny

Lubię jesień w gabinecie ze względu na to, że wracają zabiegi laserowe. Po przerwie letniej powoli wracamy do zabiegów dla cer naczyniowych, zaczynamy pracę z przebarwieniami, usuwaniem tatuaży oraz przywracamy witalność naszej skórze lub usuwamy łagodne zmiany skórne.

Jakie macie doświadczenia z laseroterapią?

Mam nadzieję, że jesteście takimi samymi fanami jak ja. Nie wyobrażam sobie nowoczesnej medycyny estetycznej czy dermatochirurgii bez laserów. Nie ukrywam, jestem zafascynowana tym kierunkiem leczenia.

W MJ-Aesthetic dysponujemy głównymi technologiami laserowymi dającymi nam możliwość leczenia bardzo wielu problemów. Pracujemy na laserze CO2, Q-Switch oraz LP Nd-Yag oraz dysponujemy falą świetlną tzw. Dye-VL (niezastąpioną w leczeniu rumienia i trądziku różowatego).

W artykule przybliżę Wam, po krótce, główne zastosowania maszyn, z którymi możecie spotkać się w MJ-Aesthetic.
Mój ulubieniec - laser CO2; w MJ-Aesthetic pracujemy na laserze najwyższej klasy o wszechstronnych możliwościach. Dysponuję dwiema głowicami: skanerem frakcyjnym oraz na typowo chirurgiczną końcówką tnącą.

Za pomocą skanera frakcyjnego wykonuję najczęściej pełną dermabrazję laserową np. skóry niezmienionej lub blizn. Laser emituje energię absorbowaną przez wodę zawartą w komórkach naskórka i skóry właściwej. Wytworzone strumienie impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze, powodują powstanie siatki mikroskopowych uszkodzeń skóry. Procedura skutecznie pobudza skórę właściwą do regeneracji. Dodatkowe działanie frakcji polega na stymulacji głębszych warstwy skóry do produkcji kolagenu i jego lepszego sieciowania; przekłada się to bezpośrednio na pogrubienie i wzrost elastyczności naszej skóry. Dzięki zabiegowi frakcyjnemu nawet zaawansowane oznaki starzenia - zmarszczki, mogą być zlikwidowane, przerośnięte blizny mogą być zredukowane, a zanikowe blizny (np. rozstępy) przebudowane.

Za pomocą końcówki chirurgicznej wycinam łagodne zmiany skórne lub wycinam nadmiar skóry przy konieczności jej redukcji. Ważne jest by pamiętać, że przed usunięciem laserowym KAŻDEJ zmiany trzeba ją dokładnie obejrzeć w drematoskopii. Każda podejrzana zmiana wymaga badania histopatologicznego.

Czas gojenia w przypadku Fraxis to od 3 do 7 dni czyli mniej niż w innych laserach CO2 starszej generacji. Jest to wartość dodana do zabiegu. Oczywiście ważne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, gdyż jak w każdym przypadku zabiegów z naruszeniem ciągłości naskórka może dojść do powstania powikłań. Często łączę zabiegi frakcyjne z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym celem szybszego i skuteczniejszego leczenia.

Drugą ulubioną przeze mnie technologią laserową jest laser Q-Switch o bardzo szerokim wachlarzu wskazań. Wśród nich mój ulubiony ClearLift.

ClearLift wykorzystuje działanie pierwszego na rynku medycznym, nieablacyjnego lasera frakcyjnego Q-Switch. Brzmi dość skomplikowanie, ale już wyjaśniam. Efekty i mechanizm zabiegów z zastosowaniem lasera frakcyjnego wyjaśniłam już wyżej, jednak w przypadku tego zabiegu nie mamy do czynienia z naruszeniem naskórka, czyli nie ma efektu ablacji. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie ma okresu widocznego gojenia się skóry (poza lekkim zaczerwienieniem mogącym utrzymywać się do kilkudziesięciu minut). Redukuje zmarszczki, kurze łapki, poprawia jakość i kondycję skóry, a także niweluje zmiany pigmentacyjne, zwęża pory. ClearLift wykonujemy w serii 3-5 zabiegów co 14-21 dni. Możemy zabieg na jednej sesji łączyć z mezoterapią dla intensyfikacji efektów zabiegowych.

Niezawodnym urządzeniem w leczeniu przyczynowym trądziku różowatego jest fala świetlna o wąskim paśmie, czyli Dye-VL. Jest to nowoczesna technologia świetlna- pulsacyjnego źródła światła wykorzystująca serię trzech filtrów, koncentrując światło w węższym zakresie (fala o długości 500 do 600 nm) dzięki czemu w czasie terapii uzyskujemy lepsze efekty w krótszym czasie. Inne wskazania do DYE-VL to: łagodne zmiany naczyniowe- poszerzone, "popękane" naczynka; przebarwienia; naczyniaki płaskie; wiotkość skóry (fotostarzenie się).

Jak w większości zabiegów medycyny estetycznej i w tym przypadku, by osiągnąć zamierzony efekt potrzebna jest seria zabiegów; przeważnie jest to 4-6 zabiegów.

W przypadku zabiegów laserowych lub zabiegów z użyciem światła trzeba pamiętać o przestrzegani ważnych zaleceń po zabiegach:
- obowiązuje całkowity zakaz opalania minimum 4 tygodnie po zabiegu i oczywiście trzeba bezwzględnie chronić skórę przed słońcem stosując kremy z wysokim filtrem SPF;

- miejsce zabiegu chłodzimy w sposób zalecony przez lekarza (można stosować cold packi, torebki z suchym lodem, aqua-gel)
- w przypadku Dye-VL unikamy czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres min 4-5 dni (wysiłek fizyczny, sauna, zmiany temperatur);

- w codziennej pielęgnacji nie stosujemy mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu; nie wykonujemy peelingów i innych zabiegów kosmetologicznych

-pamiętamy o odpowiednim nawilżaniu, natłuszczaniu skóry po zabiegu; dobrą opcją jest stosowanie kremów ułatwiających gojenie z kw. hialuronowym i aminokwasami.

Jeśli zainteresowałam Was tematem laseroterapii zapraszam do MJ-Aesthetic. Chętnie pomogę w wyborze odpowiedniego i skutecznego dla Was zabiegu. Właściwie dobrana i wykonana seria zabiegów laserowych może dawać spektakularne efekty.
Takich Wam właśnie życzę!

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.