Jesień w telewizji nie będzie nudna. Premierowe programy, lubiane seriale, poszukiwania kolejnych zdolnych artystów

Czytaj dalej
Fot. x-news
Aleksandra Szatan

Jesień w telewizji nie będzie nudna. Premierowe programy, lubiane seriale, poszukiwania kolejnych zdolnych artystów

Aleksandra Szatan

Koniec sezonu ogórkowego, czołowe stacje telewizyjne zaprezentowały już swoje jesienne ramówki. Co czeka nas, gdy jesienią zasiądziemy przed ekranami telewizorów? Rodzinne zmagania, powrót kultowych programów sprzed lat, nowe odcinki popularnych seriali, a także wyjątkowo liczne poszukiwania kolejnych zdolnych artystów.

Oto co zobaczymy od września w telewizji.
TVP 1

Jeszcze dzisiaj (30.08) na antenie telewizyjnej „Jedynki” wyemitowany zostanie ostatni odcinek serialu „Zniewolona” (szerzej piszemy o nim na sąsiedniej stronie). Frekwencyjny sukces spowodował jednak, że produkcja zostanie powtórzona. Z bohaterami ukraińskiego przeboju spotykać się będziemy ponownie od 3 września. Emisja po premierowym odcinku serialu „Leśniczówka”, który planowany jest na godz. 20.30.

W niedzielne wieczory widzów TVP1 wzruszać i bawić będzie szósta już edycja programu „Rolnik szuka żony”, którego prowadzącą niezmiennie jest Marta Manowska (emisja od 8.09, godz. 21.15). Zmiany na stanowisku prowadzącego czekają program „Jaka to melodia?”. Od nowego sezonu zobaczymy tu Rafała Brzozowskiego, który zastąpi Norbiego. Norbi zaś od września prowadzić będzie program „Koło fortuny w TVP2, którego gospodarzem do tej pory był Brzozowski. Pierwszy odcinek programu „Jaka to melodia?” planowany jest na 7 września. Nie zabraknie w nim gości specjalnym i symbolicznego przekazania „władzy” w programie..

Jesienią na antenę TVP 1 z nowymi odcinkami powróci najstarsza telenowela czyli „Klan” (od 9.09, godz. 18). Tego samego dnia zobaczymy nowy teleturniej Radka Brzózki „Gra słów. Krzyżówka” (g. 15.35). Z początkiem września wrócą seriale, na czele z „Ojcem Mateuszem”, będzie też „Komisarz Alex”, „Wojenne dziewczyny”, Korona królów”, „Dziewczyny ze Lwowa”. „Jedynka” pokaże kolejne spektakle Teatru Telewizji.

TVP 2

To będzie z pewnością bardzo muzyczna jesień w telewizyjnej „Dwójce”. 7 września o godz. 20.05 rozpocznie się 10. jubileuszowa edycja programu „The Voice of Poland”. Tym razem w fotelach trenerskich zasiądą Margaret, Kamil Bednarek, Michał Szpak oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental. Odświeżone zostanie także grono prowadzących. U boku Tomka Kammela stanie Ida Nowakowska. Dołączy do nich Adam Zdrójkowski i Wiktoria Gąsiewska, młodzi aktorzy, znani z serialu „Rodzinka.pl”, którzy kilka miesięcy temu wygrali rozrywkowy program TVP 2 „Dance, dance, dance”.

Po finale „The Voice of Poland” nie będzie czasu na odpoczynek. W grudniu ruszy program „The Voice Senior”. Wystąpią muzykalne osoby po 60. roku życia. W programie zobaczymy legendy polskiej muzyki - Urszulę Dudziak, Alicję Majewską, Marka Piekarczyka oraz Andrzeja Piasecznego. Program poprowadzą Tomasz Kammel i Marta Manowska.

Wydarzeniem będzie powrót po 23 latach kultowego programu „Czar Par”, który w nowej odsłonie poprowadzą Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan. Przez 12 tygodni będziemy śledzić rywalizację wybranych z całej Polski odważnych, a przede wszystkim kochających się par, które zostaną poddane próbom testującym ich miłość. Zmagania uczestników będą oceniać: Katarzyna Cichopek z mężem Marcinem Hakielem, oraz Dorota Chotecka i Radosław Pazura (emisja od 20.09, godz. 20.50). Niespodzianek nie braknie w programie „Wkręceni w randkę” prowadzonym przez Annę Lucińską i Aleksandra Sikorę (od 12.09, godz. 21.55).

Będzie się gotowało (i to dosłownie) tej jesieni w TVP 2, a to a sprawą nowych kulinarnych formatów. Pierwszy z nich to „Najgorszy kucharz” prowadzony przez Dariusza Kuźniaka i Marcina Kuca (od 12.09, godz. 20.50). Codziennie, od poniedziałku do piątku, emitowane będą dwa kolejne programy: „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?” (od 9.09, godz. 18.55) i „Gotowi do gotowania. Start!” z Marzeną Rogalską w roli prowadzącej (od 9.09, godz. 18.30). Nowe odcinki szykują m.in. seriale: „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Rodzinka.pl”, „O mnie się nie martw”.

TVN

Jesień w stacji TVN rozpocznie się już w ten weekend. Nowy sezon rozpocznie śniadaniowy program „Dzień dobry TVN”. Wcześniej niż do tej pory, bo o godz. 7.30, z nową parą prowadzących: Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem, którzy zastąpią Magdę Mołek i Marcina Mellera.

W poniedziałek (2.09) widzów czeka pierwsze spotkanie z ósmą edycją programu „Top Model”. Jury pojawi się w niezmienionym, choć - chcąc być precyzyjnym - w nieco powiększonym składzie. Joanna Krupa spodziewa się dziecka, a rozwiązanie ma nastąpić za dwa miesiące. Dlatego pod znakiem zapytania obecnie stoi udział Joanny w finałowym odcinku na żywo. „Top Model” nie będzie jedynym programem, w którym zobaczymy Joannę Krupę. W środę (4.09, godz. 21.30) premierę będzie mieć nowy program „Starsza pani musi fiknąć”. To zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji telewizyjna przygoda, w której udział biorą matki (lub w niektórych przypadkach ojcowie) wraz ze swoim znanym dzieckiem albo dziecko ze znanym rodzicem. Joanna Krupa, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Anna Dereszowska, Tomasz Szczepanik, Joanna Andrzejewska wraz z mamami, Paweł Fajdek z ojcem oraz Magda Gessler z synem - to pary rodziców z dziećmi, które udadzą się na niezapomnianą wyprawę. Bohaterowie programu pojadą w bardzo odległe miejsca, zarówno jeśli chodzi o dystans, jak i kulturę.

Mocnym strzałem w TVN-ie będzie powrót ( i to po 10 latach) serialu „39 i pół tygodnia”. Tym razem wieczny wesołek, Darek Jankowski (w tej roli Tomasz Karolak), staje przed szokującym, życiowym wyzwaniem. Diagnoza, która zwaliłaby z nóg każdego, nie pozostawia wyboru. Darkowi zostało 39 i pół tygodnia życia. Produkcja, w której występują też m.in. Marina Łuczenko-Szczęsna, Daria Widawska emitowana będzie od 8 września (godz. 21.30). Krócej, bo rok, trzeba było czekać na serial „Pułapka” z Agatą Kuleszą w roli głównej, którego kolejną odsłonę będzie można oglądać od 3 września.

Hitem jesieni może być program, który na ekrany telewizorów trafi 30 października (godz. 21.30). Przepisy ruchu drogowego, niebezpieczne sytuacje na ulicach, nerwowi kierowcy i surowi instruktorzy, a w centrum ona - Edyta Górniak. Diwa polskiej muzyki zdecydowała się zdawać egzamin na prawo jazdy pod okiem telewizyjnych kamer. Jak zapowiadają twórcy, będziemy świadkami jazdy na pełnych emocjach!

Smakowicie będzie za sprawą kolejnej edycji programu „MasterChef” oraz „Kuchennych Rewolucji”. Ponad 250 przeprowadzonych rewolucji, tysiące pomysłów na przepisy kulinarne, metamorfozy wnętrz i ona jedna - Magda Gessler! Jesienią już po raz dwudziesty najsłynniejsza polska restauratorka wyruszy w Polskę, by ratować upadające lokale. Tym razem pojawi się m.in. w Wejherowie, Ostrowie Wielkopolskim, Warszawie, Prudniku, Dusznikach Zdroju i Kościerzynie.

Jesienią z nową edycją powróci program „Mam talent”, a w następne dalekie podróże wybierze się Martyna Wojciechowska („Kobieta na krańcu świata”).

Polsat

„Ninja Warrior Polska” to program, który na antenie zadebiutuje 3 września (godz. 20.10). W najnowszym show Polsatu będziemy emocjonować się walką człowieka z największym i najtrudniejszym torem w historii telewizji. Tu nie ma jurorów, a zawodnicy są zdani tylko na siebie, na swoje umiejętności, spryt i siłę. Gospodynią programu jest Aleksandra Szwed.

Kolejną nowalijką w jesiennej ramówce Polsatu jest „Love Island”, absolutny hit wśród programów telewizyjnych. W Wielkiej Brytanii ostatnią edycję oglądało ponad 4 miliony widzów, a jego uczestnicy zyskali ogromną popularność. W pierwszym odcinku „Love Island. Wyspa miłości” poznamy 10 młodych, atrakcyjnych, wysportowanych singli w wieku od 18 do 35 lat. Będzie to pięć kobiet oraz pięciu mężczyzn, którzy w programie chcą znaleźć miłość, ale też przeżyć przygodę życia. Program, który będzie można śledzić w dni powszednie i niedziele (po godz. 22.00) poprowadzi modelka Karolina Gilon.

„Zawsze warto” to najnowszy serial z Weroniką Rosati, Julią Wieniawą i Katarzyną Zielińską. Prawniczka, gospodyni domowa i dziewczyna do towarzystwa. Poznają się w dramatycznych okolicznościach, a ich losy nierozerwalnie się ze sobą splatają. Każda jest z innego świata, każda ma inne problemy, ale dzięki sile i determinacji wychodzą nawet z najmroczniejszych traum. Serial „Zawsze Warto” od 4 września (o godz. 21.10).

13 września w Polsacie pojawi się 10. edycja programu „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami”. W walce o Kryształową Kulę i wielkie pieniądze zmierzą się piosenkarka Joanna „Ruda” Lazer, aktorka Barbara Kurdej-Szatan, fotomodelka Monika Miller, youtuberka i idolka młodej widowni Magda Bereda, prezenterka Radia Eska i Eska TV Ola Kot, piosenkarka Reni Jusis, trener personalny i zawodnik KSW Akop Szostak, wokalista i aktor Rafał Szatan, artysta kabaretowy z Formacji Chatelet Adam Małczyk, kucharz i youtuber Damian Kordas oraz supermodelka Sandra Kubicka.

Wcześniej, bo 7 września do rywalizacji staną uczestnicy programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. W tej edycji zobaczymy m.in. Ewelinę Lisowską i Łukasza Zagrobelnego.

Jesienią widzowie zobaczą nowe odcinki popularnych seriali takich jak „Pierwsza miłość” czy ”Przyjaciółki”. Pojawi się też nowa edycja programu „Nasz nowy dom”, który prowadzi Katarzyna Dowbor.

TVS

Jesienią w stacji TVS również nie będzie czasu na nudę. Wśród najmocniejszych punktów znajduje się program „Kierunek Zdrowie”, prowadzony przez Marię Zawałę. Jak leczyć? Jak zapobiegać? To propozycja dla tych, którzy chcą o swoim zdrowiu wiedzieć naprawdę wszystko. Program można oglądać w każdy piątek o godz. 16.45.

Swoją wierną widownię ma „Bonanza”. To amerykański serial westernowy, opowiadający historię życia farmera Bena Cartwrighta oraz jego czterech synów. Klasyk srebrnego ekranu można oglądać w TVS od poniedziałku do czwartku o godz. 16.15.

„Spotkanie z Balladą” to widowisko, w którym pojawiają się bohaterowie najpopularniejszych dzieł literackich i muzycznych. Ich perypetie rozgrywane w Kopydłowie, wzbogacone są licznymi aluzjami do współczesności i bawią od lat. Emisja od poniedziałku do czwartku o 20:20.

W każdą sobotę o godz. 20.00 na widzów czekać będą „Przebojowe Smaki”. Razem z Mariuszem Kalagą i jego żoną Bogusią, będzie można oddać się muzyczno-kulinarnej przygodzie w towarzystwie zaproszonych gości. W domu państwa Kalagów gościli nie tylko przedstawiciele szlagierowej sceny muzycznej.

Aleksandra Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.