Jeśli dziś piątek, to Śląsk Plus nisko się Państwu kłania [ZOBACZ AKTYWNE WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
Maria Zawała

Jeśli dziś piątek, to Śląsk Plus nisko się Państwu kłania [ZOBACZ AKTYWNE WIDEO]

Maria Zawała

Szanowni Państwo, mamy dla Was kolejny nowy numer Śląska Plus, jedynego w Polsce tak interaktywnego tygodnika.

Duma nas rozpiera, bo "Dziennik Zachodni" właśnie nominowany został do prestiżowej nagrody Grand Press Digital, a Śląsk Plus wraz z innymi tygodnikami internetowymi Polskapresse otrzymał w konkursie designu mediów główną nagrodę - European Newspaper Award. Jurorzy docenili nas za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

W tym tygodniu też w Śląsku Plus nie zabraknie atrakcji. Spójrzcie na planszę nr 3. Poczytajcie o miłośnikach śląskiej godki. Kim są i dlaczego kochają godać po naszymu. Posłuchajcie. Dodatkowa atrakcja? Wiersze Brzechwy i Tuwima po... śląsku. Przetłumaczył je Marek Szołtysek. I osobiście przeczytał.

A może wolicie się wybrać z nami w podróż na daleką północ? W stacji arktycznej na Spitzbergenie podglądamy pracę i życie polarników ze Śląska (plansza nr 8). Na planszy 11 zobaczycie jak zmieniło się Zabrze. Wystarczy specjalnym suwakiem przesuwać zdjęcia. No i naturalnie mamy dla Was interaktywną mapę (plansza nr 4). Szybko sprawdzicie, kto wygrał wybory, a gdzie jeszcze odbędą się pojedynki.

Zespół tworzonego przez "Dziennik Zachodni" Śląska Plus życzy miłego weekendu. Mamy nadzieję, że spędzicie Państwo na czytaniu naszych tekstów, oglądaniu filmów, map i zdjęć miłe chwile. Śląsk Plus to "Dziennik Zachodni" w cyfrowym wymiarze, porządne, nowoczesne dziennikarstwo.

Twitter: @MariaZawała

Włącz zajawkę wideo, a jeśli zainteresuje Cię temat, kliknij we wskazane pole