Tomasz Kapica

Jeśli lekarz dostanie wyższą pensję, to kolejki do specjalisty się wydłużą

Lekarz pracujący na części etatów w kilku szpitalach będzie musiał wybrać teraz jedną lecznicę lub zrezygnować z podwyżki. Fot. 123RF Lekarz pracujący na części etatów w kilku szpitalach będzie musiał wybrać teraz jedną lecznicę lub zrezygnować z podwyżki.
Tomasz Kapica

Tak uważają organizacje zrzeszające pracodawców, część samorządowców i dyrektorów szpitali. Wszystko przez warunek, jaki postawiło Ministerstwo Zdrowia lekarzom specjalistom liczącym na wyższe wynagrodzenie.

Ministerstwo przygotowało nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Zapisano w niej podwyżki dla lekarzy do 6750 zł miesięcznie, które rząd obiecał już wcześniej. Resort postawił jednak warunek specjalistom, którzy będą się ubiegać o podniesienie wynagrodzeń: nie będą oni mogli pracować więcej niż jednym publicznym szpitalu finansowanym z pieniędzy Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wprowadzanie swoistych „lojalek” może utrudnić i tak niełatwy już dostęp do służby zdrowia - uważają lekarze.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.