Jacek Drost

Jest autobus, więc teraz turystom łatwiej dotrzeć na Pilsko

Dzięki uruchomieniu autobusu kursującego między Jeleśnią a Korbielowem narciarzom łatwiej dostać się na Pilsko Fot. materiały prasowe Dzięki uruchomieniu autobusu kursującego między Jeleśnią a Korbielowem narciarzom łatwiej dostać się na Pilsko
Jacek Drost

Od tegorocznych ferii rozpoczęły się kursy autobusu, #który przewozi turystów ze stacji kolejowej w Jeleśni do Korbielowa, gdzie działa ośrodek narciarski „Pilsko”.

Gmina Jeleśnia zdecydowała się na uruchomienie autobusu, który kursuje pomiędzy stacją PKP w Jeleśni a Korbielowem, gdyż postulowało o to Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka”.

We wrześniu ubiegłego roku „Kolej Beskidzka” m.in. wystosowała list otwarty do parlamentarzystów i samorządowców z Żywiecczyzny z apelem o pilne rozwiązanie problemów z komunikacją publiczną. Podkreślała w nim, że na Żywiec-czyznę docierają pociągi z turystami z różnych części Polski. O ile jednak do Żywca czy innych gmin goście mogą jakoś dojechać, to już w głąb regionu są problemy, bo nie kursują autobusy lub są źle skomunikowane z pociągami.

Dzięki uruchomieniu autobusu turyści pociągów In-terCity oraz Kolei Śląskich będą mogli szybko i wygodnie dostać się w głąb gminy, by skorzystać z wielu atrakcji turystycznych, na przykład ośrodka narciarskiego „Pilsko” w Korbielowie, który był swego czasu jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w tej części kraju. Masyw Pilska i okolice, oprócz tras zjazdowych i biegowych, nadal oferują wiele widokowych szlaków górskich z unikalnymi walorami krajobrazowymi.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.