Jest pomysł, by chronić resztki muru po cmentarzu gettowym. Do miasta wystąpił o to Bogusław Koniuch. Oskarżany rok temu o neofaszyzm

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Jest pomysł, by chronić resztki muru po cmentarzu gettowym. Do miasta wystąpił o to Bogusław Koniuch. Oskarżany rok temu o neofaszyzm

Tomasz Mikulicz

Miasto Mieszkańców prosi prezydenta o zabezpieczenie muru po dawnym cmentarzu gettowym. Pismo podpisał przedstawiciel stowarzyszenia Bogusław Koniuch. W zeszłym roku Grzegorz Janoszka z Partii Razem wytknął mu m.in., że był "założycielem neofaszystowskiego czasopisma Szturm".

Liczne pęknięcia oraz ubytki cegieł każą przypuszczać, że dalsze odkładanie prac zabezpieczających może spowodować nie tylko całkowe zniknięcie resztek muru, ale stwarza też realne zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu - czytamy w piśmie, które trafiło do prezydenta.

Stowarzyszenie Miasto Mieszkańców prosi władze o zabezpieczenie muru, który pozostał po ogrodzeniu dawnego cmentarza gettowego. Stoi w pobliżu pomniku Bohaterów Getta na placu im. Mordechaja Tenenbauma.

Czytaj też: Żydzi z Yehud w Białymstoku. Razem z prezydentem złożyli kwiaty przy pomniku Bohaterów Getta na placu im. Mordechaja Tenenbauma (zdjęcia)

- Trzeba ocalić to co jeszcze zostało. Ludzie przyjeżdżają tu z całego świata, oglądają - mówi mieszkający w okolicy przedstawiciel stowarzyszenia Bogusław Koniuch.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.