Tomasz Szymczyk

Jest praca w Amazon w Sosnowcu. Firma zatrudni aż 4 tys. pracowników w nowoczesnych magazynach

Jedno z największych centrów magazynowych Amazona znajduje się w niemieckim Bad Hersfled w Hesji Fot. TOS Jedno z największych centrów magazynowych Amazona znajduje się w niemieckim Bad Hersfled w Hesji
Tomasz Szymczyk

Na lato tego roku zaplanowano oficjalne otwarcie obiektów firmy Amazon w Sosnowcu. Magazyn Amazon w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego już działa i zatrudnia pracowników, chociaż to dopiero faza rozruchu. Amazon Sosnowiec rozpoczyna właśnie kolejny etap rekrutacji.

W Centrum Logistyki E-Commerce Amazon w Sosnowcu na powierzchni ponad 130 tysięcy metrów kwadratowych składowanych będzie około 16 milionów artykułów - głównie odzieży, biżuterii i obuwia. W magazynach, które zbudowano na terenie dawnej kopalni piasku podsadzkowego Maczki-Bór w sosnowieckiej dzielnicy Bór, docelowo pracować ma około czterech tysięcy osób.

- Centrum Logistyki E-Commerce w Sosnowcu, jest obecnie na etapie rozruchu. Oznacza to, że w tym samym czasie uruchamiamy różnorodne procesy, takie jak np. odbiór towarów, składowanie produktów na półkach, kompletowanie zamówień klientów czy wysyłkę. Okres ten jest niezwykle ważny - to czas, w którym sprawdzamy nasze procedury, szkolimy pracowników, czy sukcesywnie zwiększamy zatrudnienie. Wszystko to, aby osiągnąć pełną zdolność operacyjną - mówi Marta Rzetelska z biura prasowego Amazona.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAJĄ NOWOCZESNE MAGAZYNY AMAZON

Pracę w Amazonie znajdą zarówno osoby, zajmujące stanowiska poziomu początkowego, jak i specjaliści w branży IT, finansach, HR, logistyce czy inżynierii.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.