Jest specjalna strefa rewitalizacji. Śródmieście we Włocławku ma szansę się zmienić

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Jest specjalna strefa rewitalizacji. Śródmieście we Włocławku ma szansę się zmienić

Małgorzata Goździalska

Specjalna strefa rewitalizacji ustanowiona! O tym zdecydowali włocławscy radni. To szansa na uzyskanie dotacji i inwestycje w tym obszarze. Dzięki temu spodziewane są zmiany w śródmieściu.

We Włocławku obszar rewitalizacji został wyznaczony pomiędzy ulicami: Towarową, Targową, wzdłuż Zielonego Rynku, Królewiecką, Zduńską, placem Wolności, wzdłuż Brzeskiej, Wojska Polskiego, placem Kopernika, ulicami: Wyszyńskiego, Gdańską. I na tym obszarze na dziesięć lat wyznaczona została specjalna strefa rewitalizacji. Uchwałę w tej sprawie podjęli włocławscy radni.

Co daje wyznaczenie specjalnej strefy rewitalizacji?

Korzyści z ustanowienia specjalnej strefy rewitalizacji są wielorakie. - To między innymi możliwość uzyskania dotacji przez właścicieli lub użytkowników wieczystych, ułatwienia w prowadzeniu polityki remontowej w odniesieniu do wspólnot mieszkaniowych, bonifikaty przy sprzedaży nieruchomości w przypadku przeznaczenia ich na cele zgodne z "Gminnym programem rewitalizacji" - wylicza Aneta Chełminiak, pełniąca obowiązki dyrektora Biura Rewitalizacji w Urzędzie Miasta we Włocławku.

Więcej o dotacjach, które będą przyznawane w związku z powstaniem strefy rewitalizacji - czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.