Anna Dziedzic

Jest szansa, że obwodnica Zawiercia będzie gotowa do 2022. Zaczynają się pierwsze przetargi

Jest szansa, że obwodnica Zawiercia będzie gotowa do 2022. Zaczynają się pierwsze przetargi
Anna Dziedzic

Jeszcze w grudniu tego roku ma zostać podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej jednej z trzech części obwodnicy Zawiercia. To krok w kierunku bardzo wyczekiwanej inwestycji na którą czekają mieszkańcy powiatu zawierciańskiego.

Po ponad dwudziestu latach zapewnień i obietnic wreszcie coś naprawdę drgnęło w sprawie budowy obwodnicy Zawiercia i Poręby. Na razie powstanie projekt jednej części tej drogi.

Według informacji przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia, biegnącej wzdłuż drogi krajowej nr 78, została podzielona na kilka części.

- W pierwszej kolejności zostanie opracowany projekt na skrzyżowanie w Żerkowicach, tak aby wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej został złożony w terminie przydatności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Harmonogram dla tego zadania zakłada, że do podpisania umowy z wykonawcą dokumentacji dojdzie w grudniu 2017 roku - mówi Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA.

Inwestycja musi się rozpocząć przed 2018 rokiem, bo wtedy wygasną aktualne obecnie uzgodnienia środowiskowe i cała procedura ich uzyskiwania musiałaby się zacząć od nowa. A to oznaczałoby kolejne lata opóźnień. Firma wyłoniona w przetargu za prawie 239 tys. zł wykona dokumentację projektową dla budowy połączenia obwodnicy Zawiercia z drogą krajową nr 78 i powiatową nr 1773S w miejscowości Żerkowice.

W dalszej części:

 • Jakie skrzyżowanie powstanie w Żerkowicach
 • Kiedy GDDKiA planuje przetargi na dwa pozostałe odcinki
 • Kiedy planowane jest podpisanie umowy z wykonawcami
Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.