Jest zielone światło, ale droga daleka. Kiedy będą stypendia w dziedzinie kultury?

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander [email protected]

Jest zielone światło, ale droga daleka. Kiedy będą stypendia w dziedzinie kultury?

Aleksander [email protected]

W ratuszu przyjmują wnioski na nagrody dla wyróżniających się osób ze sportu i kultury. - A co ze stypendiami dla osób z kultury - pyta Szank.

Wnioski o przyznanie nagród w sporcie i kulturze można składać w urzędzie w biurze podawczym do 12 lutego. Szczegóły znaleźć można na stronie internetowej ratusza, ale taka mała uwaga. Przy okazji w urzędzie powinni pomyśleć o większej promocji i nagłośnieniu konkursów (nawet wysłanie informacji do stowarzyszeń), by wszyscy mieli równą okazję takie wnioski złożyć. Na nagrody z dziedziny sportu czeka 20 tys. zł, a w kulturze 10 tys. zł.

Radny Marek Szank na ostatniej komisji kultury i sportu chciał jednak poznać szczegóły i zaawansowanie prac przy tworzeniu regulaminu przydzielania stypendiów dla wyróżniających się osób z kultury. Kilkanaście dni temu przydzielono po raz kolejny stypendia sportowcom, którzy regularnie przez cały rok otrzymują pomoc z miasta.

- Nie ma dziś z nami pana Zbigniewa Buławy, kierownika referatu kultury i sportu, a chciałem go zapytać, czy referat przygotował już regulamin przydzielania stypendiów w dziedzinie kultury - pytał Szank.

Chciałby, aby te stypendia udało się przyznać w miarę szybko, ale do tego potrzebny jest jasny, zrozumiały i konkrety regulamin, a następnie uchwała.

Problem w tym, że w referacie nic na ten temat nie wiedzą i póki co nad regulaminem nie pracują. - Czytałem i słyszałem, że są zapowiedzi przyznania takich stypendiów. Jeśli ja otrzymam wniosek radnych czy dyspozycje od burmistrza, to się tym zajmiemy, ale na obecną chwilę nic takiego nie ma i nie pamiętam, by taki wniosek do nas trafił. Musi być to wszystko uregulowane - mówi Zbigniew Buława, kierownik referatu.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.