Jestem zdrowa, mam tylko raka! 43 lata to za wcześnie na umieranie

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Magdalena Baranowska-Szczepańska

Jestem zdrowa, mam tylko raka! 43 lata to za wcześnie na umieranie

Magdalena Baranowska-Szczepańska

Przyjaźniłyśmy się na studiach. Potem każda z nas poszła swoją drogą. Ona wybrała szkołę, ja redakcję. Miałyśmy sporadyczny kontakt. Odezwała się nagle i napisała: Mam raka. Przyjedź, opowiem ci o nim. Ty opowiesz innym.

Bałam się swojej reakcji, gdy ona otworzy drzwi. Wiedziałam przecież, że rak piersi to chemia i utrata włosów. Jadąc samochodem na spotkanie, pomyślałam jednak, że jak pociekną mi łzy, to nie będę ich hamować. Nie chciałam niczego udawać. Nie musiałam.

Karolina pewnie stanęła w drzwiach swojego domu i wyglądała świetnie! Krótkie włosy, pełen makijaż, ulubiony zestaw, czyli długie spodnie, buty na obcasie i cardigan. Do tego gustowny naszyjnik i uśmiech. Ten sam, co przed laty.

Za wcześnie na umieranie

Karolina Wolińska ma 43 lata, dorosłego syna z pierwszego małżeństwa i 5-latka z drugiego małżeństwa.

Jestem zdrowa, mam tylko raka! 43 lata to za wcześnie na umieranie
Grzegorz Dembiński - Postanowiłam żyć tak, jakby raka nie było. Kinga, moja bliska przyjaciółka, mówiła: Wiesz, my wszyscy czasem zapominamy, że masz raka. Bo tak się zachowujesz, jakbyś była zdrowa - mówi Karolina Wolińska i dodaje: Bo w życiu, jak mawiał Marek Edelman, najważniejsze jest samo życie

- Myślę, że mam raka ze stresu. Życie mnie nie rozpieszczało. Na studiach ukochany złamał mi serce, potem wyszłam za mąż i nie trafiłam najlepiej. Rozwód kosztował mnie sporo nerwów. Kiedy po kilku latach odzyskałam wiarę w ludzi, ponownie wyszłam za mąż, urodziłam dziecko i zbudowaliśmy dom, zachorowała moja mama. Przez rok jeździłam do ośrodka, w którym się znajdowała, i pomagałam jej dojść do formy - opowiada Karolina i dodaje, że choroba to zjawisko, które jej nie dotyczyło. - Choruję co prawda na bielactwo, katar sienny, od czasu do czasu miewam grypę i pochodne, ale rak? Ależ skąd, wszyscy, tylko nie ja.

Karolina zawsze była energiczna, biegała, zdrowo się odżywiała, nie miała nadwagi, nie paliła papierosów, nie piła alkoholu. Jedynym jej grzechem były słodycze.

Sądziła, że prawdopodobnie w przyszłości będzie chorować na wieńcówkę, cukrzycę lub osteoporozę. To typowe choroby w jej rodzinie. Nigdy nie rozumiała kwękających, utyskujących, marudzących równolatków, którzy opowiadali o swoich dolegliwościach.

- „Pani doktor, ja jestem zupełnie zdrowa, mam tylko raka” - pamiętam, że wygłosiłam to zdanie w gabinecie lekarza chemioterapeuty. Pani doktor uśmiechnęła się. A mnie to zdanie dodało sił. Sprawiło, że rak stał się czymś odrębnym, czymś obok mnie - wspomina.

Szukając swojego sposobu na pokonanie choroby, sięgnęła do filmu Roberto Benigniego „Życie jest piękne”.

- Tak jak ojciec osłaniał swojego syna przed potwornością w Auschwitz, tak ja postanowiłam nieco żartobliwie z przyklejonym do mnie rakiem przejść przez resztę życia, ale ochronić bliskich

- opowiada.

I wyznaje, że stworzyła listę rzeczy, które są potrzebne w gromadzeniu siły. - Zbudowałam zasadę, swoją własną mądrość: wyzdrowienie to splot wielu czynników, z których wyodrębniam trzy grupy: siła organizmu, nastawienie własne oraz reakcja organizmu na leki.

Jestem zdrowa, mam tylko raka! 43 lata to za wcześnie na umieranie
Grzegorz Dembiński

Wszystko to jednak okazałoby się niewiele warte, gdyby nie bliscy, ich troska i wsparcie. Mąż daje Karolinie pewność, że wciąż jest dla niego ważna, piękna i potrzebna. Dorosły syn o chorobie mamy dowiedział się tuż przed zabawą sylwestrową. Przyjął to spokojnie. Młodszy nie rozumie wszystkiego, ale cieszy się z tego, że mama jest w domu i po przyjściu z przedszkola może z nią spędzać czas. Wie, że jest nieco słabsza niż zwykle, ale to przecież minie.

- Jestem zupełnie zdrowa, tylko że mam raka, stało się pierwszą, podstawową zasadą mojego myślenia. 43 lata to przecież za wcześnie na umieranie. Mam męża, dzieci, całą rodzinę, przyjaciół, plany - mówi Karolina.

Diagnoza

Przed chorobą nie robiła mammografii, USG. Zwykle piersi badała sobie sama. W październiku 2017 roku miała mnóstwo spraw na głowie. Synek miał kaszel, starszak planował przyszłość po maturze, która go niebawem czekała, a ona planowała szkolną wycieczkę w Karkonosze i właśnie wtedy wyczuła, że „coś” tam jest.

To pewnie włókniak, torbiel czy inny gruczoł, mówił mąż. Koleżanki uspokajały, że tak pewnie jest. Po wycieczce poszła do lekarza. USG wykazało, że to torbiel. Wskazana była jednak biopsja.

- Po wynik biopsji cienkoigłowej szłam jak panna na bal, bo lekarz, który mnie badał, zapewniał, że to nic groźnego - wspomina. Biopsja pokazała, że w piersi są „komórki raka”. Wynik biopsji gruboigłowej był jeszcze gorszy.

- Zobaczyłam tę diagnozę w oczach lekarza, który patrzył na kartkę papieru. Dla mnie to były nowe, obce wyrazy i symbole, których wcześniej nie widziałam. Wszystkie mieniły mi się w oczach i skakały po kartce. Widzisz, człowieku, swój PESEL, swoje imię i nazwisko, widzisz: nowotwór złośliwy piersi. To najgorszy moment w chorobie

- wyznaje.

Wyniki schowała do teczki. Nie chciała na nie patrzeć. Zbliżały się święta, a ona była jak robot. Praca, dom, przedszkole. Z diagnozą oswajała się miesiąc. Kiedy już rozpoczęła leczenie, myślała tylko o jednym: jak przetrwać.

Kombajn jest jak domestos

Karolina całe życie miała piękne kręcone włosy. Zawsze była z nich dumna. 12 dni po pierwszej chemii wypadły prawie wszystkie. Stało się to w dniu, kiedy przyjaciółka przyszła z nożyczkami, by je nieco skrócić. Brała je do ręki, a one w niej zostawały. Brwi i rzęsy wypadły kilka tygodni później.

Jestem zdrowa, mam tylko raka! 43 lata to za wcześnie na umieranie
Grzegorz Dembiński

- Utrata włosów była naprawdę straszna - mówi Karolina. - Patrzysz w lustro i się nie poznajesz. Nie masz rzęs, brwi i łysą głowę, jak kolano. To było najgorsze w całej mojej chorobie - mówi i pokazuje mi perukę. - Zawsze chciałam mieć krótkie proste blond, to teraz mam. I jeszcze zrefundowane przez NFZ. Ale tak naprawdę wcale jej nie lubię. Kiedy byłam całkiem łysa, to chodziłam w chustce, nawet w niej spałam. Nie chciałam się moim chłopakom pokazywać. Teraz mam taką fryzurkę jak Sinéad O’Connor - śmieje się i gładzi po głowie.

I teraz z perspektywy czasu przyznaje, że jeśli ceną za życie jest strata włosów, to nie warto mieć o nie żalu.

Kombajn - czyli cztery czerwone i 12 białych to podstawowy zestaw prawie każdej pacjentki chemioterapii. Guz w piersi Karoliny był tak duży, że najpierw musiał być zmniejszonych chemią, a później wycięty.

- Czułam, jakby lali we mnie domestos - wspomina. - Chemia wychodziła ze mnie dosłownie przez skórę. To było okropne uczucie. Ale zdałam sobie sprawę, że nie mam wyjścia, muszę ją przyjąć, by zabić raka. I każda kolejna wizyta u lekarki, która mówiła, że chemia działa, guz się zmniejsza, a ja jestem coraz bliższa operacji i pozbycia się raka, sprawiała, że nabierałam sił.

Na onkologii na poznańskich Garbarach na początku było obco, ale z czasem poczuła się jak u siebie.

- Nauczyłam się procedur i obyczajów. Ambulatorium stało się miejscem oswojonym.

Przestałam marnować czas

Karolina chce, by jej choroba pomogła innym. Dlatego pisze felietony i chce je opublikować na blogu. - Sama wiem, jak ważne jest wsparcie kobiet, które już przeszły przez leczenie. Ja mam kilka spostrzeżeń i rad, więc może ktoś, kto to przeczyta, poczuje się lepiej - zastanawia się. - Napisz też, proszę, by kobiety nie wyrzucały zaproszeń na mammografię do kosza. Takie badania mogą uratować życie - prosi.

Jestem zdrowa, mam tylko raka! 43 lata to za wcześnie na umieranie
Grzegorz Dembiński

Gdy rozmawiamy o przyszłości, mówi, że przestała się już martwić. Używa teraz porządnych perfum, nosi ubrania, które lubi.

- Brzmi to jak banał, ale zmieniłam swoje życie, zaczęłam je przeżywać, cieszę się każdą chwilą. Wróciłam do ukochanej poezji, którą kiedyś tak często czytałam. Rak sprawił, że przestałam marnować czas. Rak mówi mi szeptem: nie wiesz, ile masz jeszcze czasu - dodaje.

Teraz cieszy się z tego, że zakończyła leczenie, wypadła już z systemu. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że pacjentem onkologicznym pozostaje się do końca życia. I że choroba „lubi” powracać, dawać przerzuty. Dlatego tak ważne jest, by badać kości, mózg, klatkę piersiową i jamę brzuszną.

- „Bez zmian” to teraz dwa najważniejsze słowa dla mnie. Kiedy widzę je na kolejnych badaniach, czuję, że wracam do życia. I choć mam przeczucie, że to nie jest jeszcze koniec mojej walki, to wiem, że ostatecznie na pewno zwyciężę.

Wracając ze spotkania, myślę o Karolinie i uśmiecham się. Ta delikatna miłośniczka poezji ma jednak w sobie mnóstwo siły. Odtwarzam w pamięci zdarzenie sprzed pięciu lat. Karolina walczyła wtedy w pierwszym szeregu o to, by matki pierwszego kwartału 2013 roku zostały objęte rocznym, płatnym urlopem rodzicielskim.

Pamiętam tę słynną konferencję prasową transmitowaną przez wszystkie telewizje, kiedy premier Donald Tusk ugiął się przed matkami. Karolina stała wtedy z wózkiem, w którym spał maleńki Franio, tuż obok premiera. Na twarzy miała swój charakterystyczny uśmiech, ale i dumę. Dumę zwyciężczyni. Pokonała premiera. Poradziła sobie z rakiem. Jestem przekonana, że jeszcze wiele zwycięstw przed nią.

Magdalena Baranowska-Szczepańska

Wydawca
Redaktor prowadząca MAGAZYN RODZINNY

Komentarze

9
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Clostilbegyt leki sprzedam clomid clomifen clomiphene citrate lek bezplodnosc odblok owulacja jajeczkowanie

Sprzedam klomid clomifene citrate 50mg, opakowanie 10 tabletek, jeden listek. Po 50zl za listek.
Nazwa leku Ovinum Antiestrogen.
Wazny 01.2026.
Producent Biopharm, Tajlandia.
Poczta 10zl i przelew na pko.
Lub wysle bezposrednio z Tajlandii - poczta rejestrowana 40zl idzie 10-15 dni.
dziekuje
Jan Krongboon
massagelondon gmail com
0066994403698 whatsapp

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Leki na raka sprzedam cytostatyki nowotwor przeciwrakowe terapia nowotworow

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór tarczycy, prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu, odbytu, wątrobowokomórkowy, kory nadnercza, ostra białaczka szpikowa, głowy i szyi, podstawnokomórkowy skóry, trzustki, szpiczak mnogi, kostniakomięsak, mięsak, rdzeniak, glejak wielopostaciowy, kolczystokomórkowy skóry głowy i szyi, płaskonabłonkowy przełyku, przewlekła białaczka szpikowa, raki systemu trawiennego, moczowego, krwi, reprodukcyjnego, glejak mózgu, czerniak

GRYZEOFULWINA
Działa na większość rodzajów raka. Dawkowanie 500g 3x dziennie
"The Anti-Fungal drug Griseofulvin: Like Chemotheraphy but Without its Side Effects"

KETOKONAZOL
Rak prostaty
"When is Ketoconazole Used for Prostate Cancer?"
"The role of ketoconazole in current prostate cancer care"

Wątroby
"Ketoconazole suppresses the growth of hepatocellular carcinoma"

VERMOX MEBENDAZOL
Wiele różnych nowotworów "Mebendazole, a well-known anti-helminthic drug in wide clinical use, has anti-cancer properties that have been elucidated in a broad range of pre-clinical studies across a number of different cancer types. Significantly, there are also two case reports of anti-cancer activity in humans." Dawkowanie minimum 2x100mg
"Repurposing Drugs in Oncology (ReDO)—mebendazole as an anti-cancer agent"
"Mebendazole: A Cancer Fighting Drug We Find at the Supermarket"

Kostniakomięsak, mięsak, rak skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, wątrobowokomórkowy, kory nadnercza, ostra białaczka szpikowa, glejak wielopostaciowy, rdzeniak.
"Preclinical studies show that mebendazole notably impedes the growth of malignant and metastatic tumors such as osteosarcoma and soft tissue sarcoma, melanoma, carcinoma (lung, colorectal, breast, ovarian, hepatocellular and adrenocortical), acute myeloid leukaemia, glioblastoma multiforme and meduloblastoma."
"Application of a widely-used tropical anti-worm agent,mebendazole, in modern oncology"

Nowotwór mózgu, przykład:
"The drug cocktail is prescribed by Care Oncology, a private clinic in London, which recommends a statin (a cholesterol-lowering drug), metformin (used to treat type-2 diabetes), doxycycline (an antibiotic) and mebendazole (an anti-worming agent). These may sound radical, but are actually safe, cheap, generic medicines with evidence of some anti-cancer effects."
"“Repurposing” off-patent drugs offers big hopes of new treatments"

Trzustki
"“We are advocating for use of mebendazole as a therapy for those diagnosed before metastasis to see if we can slow or prevent pancreatic cancer,” Riggins says. “For those with more advanced cancers, it could be an alternative to certain surgeries. Mebendazole may have utility as a therapy after initial treatment to prevent tumor recurrence in the 15% to 20% of pancreatic adenocarcinoma patients who undergo surgery. It may also increase the durability of response to standard chemotherapy in the remaining 80% to 85% of patients with advanced disease.”
"Anti-Parasitic Drug Slows Pancreatic Cancer in Mice"

Tarczycy
Zapobiega guzom tarczycy do przerzutów do płuc.
"In vivo, mebendazole treatment resulted in significant orthotopic thyroid tumor regression
(B-CPAP) and growth arrest (8505c), with treated tumors displaying reduced expression
of the proliferation maker KI67 and less vascular epithelium as indicated by CD31+
immunohistochemistry. Most importantly, daily oral mebendazole prevented established
thyroid tumors from metastasizing to the lung. Given the low toxicity and published
anticancer mechanisms of mebendazole, this novel preclinical study of mebendazole
in thyroid cancer has promising therapeutic implications for patients with treatment
refractory papillary or anaplastic thyroid cancer"
"Mebendazole inhibits tumor growth and prevents lung metastasis in models of ad

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Leki przeciwgrzybicze w terapii raka leczenie profilaktyka zapobieganie nowotwor cytostatyk cytotoksyczne

Od lat jest wiele badan klinicznych z użyciem tych leków, tu badanie porównawcze sprzed kilku dni - "Repurposing antifungal drugs for cancer therapy".

Jest to przegląd dostępnej literatury, z ponad 200 odnośnikami do badań.
sciencedirect.com usun science/article/pii/S2090123222001990

Poniżej automatyczne tłumaczenie tego badania.

Niektóre z nich są stosowane eksperymentalnie w terapii nowotworów, np. itrakonazol, flukonazol, natamycyna, mikonazol, ekonazol, ketokonazol i gryzeofulwina.

"Zmiana przeznaczenia leków przeciwgrzybiczych w terapii przeciwnowotworowej przyciągnęła bezprecedensową uwagę zarówno w badaniach przedklinicznych, jak i klinicznych ze względu na szczególne zalety, takie jak bezpieczeństwo, wysoka efektywność kosztowa i oszczędność czasu w porównaniu z odkrywaniem leków przeciwnowotworowych. Zaskakująca i zachęcająca skuteczność leków przeciwgrzybiczych w terapii przeciwnowotworowej, mechanistycznie, jest przypisywana nakładającym się celom lub szlakom molekularnym między patogenezą grzybów i raka. Postępy w omice, informatyce i technologii analitycznej doprowadziły do odkrycia coraz większej liczby celów „poza miejscem” leków przeciwgrzybiczych biorących udział w kancerogenezie, takich jak wygładzone (D477G) hamowanie przez itrakonazol w raku podstawnokomórkowym.

"Proszę przekaż znajomym, którzy mogą być zainteresowani tą informacją i moimi lekami.
W przypadku zakupów na leczenie raka, oferuje ceny hurtowe.

Dziękuję
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698"

Ogólnie rzecz biorąc, leki przeciwgrzybicze wywierają swoje działanie terapeutyczne głównie poprzez cztery mechanizmy działania: blokowanie tworzenia błon komórkowych grzybów i indukowanie porów przezbłonowych poprzez hamowanie syntezy ergosterolu; zapobieganie syntezie składników ściany komórkowej grzybów, takich jak 3-β-D-glukan; zakłócanie wewnątrzkomórkowego składania mikrotubul i hamowanie mitozy; oraz redukowanie syntazy tymidylanowej, co prowadzi do uszkodzeń DNA i RNA [10], [11] (ryc. 1).

Z wyjątkiem składników ściany komórkowej grzybów, pozostała struktura biologiczna i aktywność grzybów są również wszechobecne w komórkach nowotworowych. Kilka wspólnych lub podobnych celów i szlaków jest wspólnych dla infekcji grzybiczych i nowotworów złośliwych, zapewniając wiarygodną podstawę do zmiany przeznaczenia leków przeciwgrzybiczych w terapii raka. Na przykład epoksydaza skwalenu (SQLE) katalizuje etap ograniczający szybkość biosyntezy ergosterolu grzybów i promuje progresję raka w organizmie człowieka jako drugi enzym ograniczający szybkość syntezy cholesterolu. Ponadto aktywność syntezy tymidylanu i mitozy jest wszechobecna w komórkach grzybów i komórek nowotworowych.

Oprócz przyjętego od dawna zrozumienia mechanizmu przeciwgrzybiczego opartego na pierwotnych celach, ostatnie badania z zastosowaniem zaawansowanej multiomiki i technologii analitycznych ujawniły, że niektóre leki przeciwgrzybicze wywierają wieloraki wpływ na komórki grzyba lub gospodarza.

Amfoterycyna B, która hamuje komórki grzybów poprzez bezpośrednie wiązanie ergosterolu, moduluje uszkodzenia oksydacyjne i układ odpornościowy w organizmie człowieka [12]. Kilka środków przeciwgrzybiczych hamuje szerokie spektrum organizmów grzybiczych, takich jak Cryptococcus, Candida i Aspergillus, co dodatkowo sugeruje, że leki przeciwgrzybicze mogą mieć wiele celów.

Na przykład itrakonazol, powszechnie stosowany triazol, wywiera działanie przeciwnowotworowe poprzez hamowanie wielu mechanizmów molekularnych, w tym wygładzonych (SMO) mutacji D477G, sterolowego białka nośnikowego 2 (SCP2), zależnego od napięcia kanału anionowego 1 (VDAC1) i typu Niemanna-Picka C 1 (NPC1).

Schemat miejsc mechanistycznych dla powszechnych leków przeciwgrzybiczych

Istnieją cztery główne klasy środków przeciwgrzybiczych zatwierdzonych do leczenia grzybiczych zakażeń u ludzi: azole, polieny i a

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Leczenie raka protokół leczenia wspomagającego metformina statyny mebendazol doksycyklina Terapia antymetaboliczna

Automatyczne tłumaczenie artukułu ze strony Care Oncology Clinic z Lodynu, o protokole leczenia stosowanego na wszystkie rodzaje raka i na każdym stopniu ich rozwoju, włączając wczesne stadium.  

Również można stosować w leczeniu podtrzymującym po zakończeniu standardowego leczenia lub w przerwach standardowego leczenia oraz jako część długoterminowej strategii łagodzenia ryzyko nawrotu lub przerzutów.
 
Co to jest protokół COC?

Protokół COC to schemat leczenia skojarzonego składający się z licencjonowanych leków, specjalnie zaprojektowanych przez Care Oncology do stosowania wspomagającego wraz ze zwykłymi terapiami pacjenta (tj. standardową opieką).

Cztery leki zawarte w schemacie COC Protocol to: metformina, bardzo popularny lek przeciwcukrzycowy; atorwastatyna, rodzaj statyny stosowanej w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych; doksycyklina, rodzaj antybiotyku często stosowany w leczeniu przewlekłych infekcji, takich jak trądzik; oraz mebendazol, lek powszechnie stosowany w leczeniu zakażeń pasożytniczych u dzieci i dorosłych.

Wybraliśmy te cztery leki spośród tysięcy potencjalnych kandydatów, ponieważ pasują do naszych z góry określonych kryteriów wyboru. Kryteria te obejmują solidne dowody skuteczności przeciwnowotworowej, spójny mechanizm działania i, co ważne, dobry profil bezpieczeństwa. Te trzy główne założenia kształtowały nasze podejście od samego początku.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Rak jest złożoną chorobą wymagającą złożonego leczenia i uważamy, że dodanie dalszych terapii do standardowego leczenia powinno być bardzo dokładnie ocenione. Nie tylko z punktu widzenia skuteczności, ale także, co ważne, bezpieczeństwa. Dlatego całe nasze podejście opiera się na dowodach – głównie opublikowanych badaniach naukowych, a także, w coraz większym stopniu, na naszych własnych danych.

Wiele różnych leków dostępnych na rynku ma co najmniej kilka opublikowanych dowodów potwierdzających ich stosunkowo skuteczne stosowanie w leczeniu raka, ale niewiele z tych leków ma poziom dowodów zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności, których wymagamy w Protokole COC. Istnieją już duże ilości szczegółowych danych dotyczących każdego z leków objętych protokołem, zebranych na podstawie wieloletniego stosowania w populacji ogólnej – co pomogło nam uzyskać kluczową przewagę podczas opracowywania.

Skrupulatnie przeszukaliśmy dekady opublikowanych danych na temat każdego leku objętego Protokołem COC, badając, jak działają one w różnych populacjach pacjentów (w tym u pacjentów z rakiem) oraz na modelach komórkowych i zwierzęcych w laboratorium. Dane te, w połączeniu z naszym własnym doświadczeniem klinicznym, pomagają nam dobrze zrozumieć, jak te leki będą zachowywać się u pacjentów z różnymi stadiami i typami raka, zarówno w połączeniu ze sobą, jak i w połączeniu z wieloma innymi terapiami przeciwnowotworowymi. Ta wiedza jest najważniejsza, a z naszych badań wynika, że tego rodzaju dowodów po prostu nie ma jeszcze w przypadku wielu innych kandydatów na leki przeciwnowotworowe poza wskazaniami rejestracyjnymi – zwłaszcza w przypadku podawania ich w skojarzeniu.

Terapia antymetaboliczna, która może potencjalnie celować w każdy nowotwór

Protokół COC ma działać poprzez ograniczenie ogólnej zdolności komórek nowotworowych do pobierania i wykorzystywania (tj. „metabolizowania”) energii.

Komórki rakowe potrzebują ogromnych ilości energii, aby przeżyć, a zdecydowana większość nowotworów wykorzystuje proces adaptacyjny zwany tlenową glikolizą, aby wytworzyć nadmiar energii, której potrzebują (Kroemer i Pouyssegur, 2008). Każdy z leków w protokole może być ukierunkowany na różne molekularne procesy metaboliczne zaangażowane w tlenową glikolizę i ją otaczającą, a to może pomóc obniżyć ogólne tempo metabolizmu komórki nowotworowej (Jang i in., 2013).

Uważamy, że leki z protokołu COC mogą działać w połączeniu, aby konsekwentni

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine

Artykuł poniżej jest automatycznym tłumaczeniem z angielskiego artykułu

Artykuł opiera się na obszerniejszej pracy
"Cimetidine For Cancer Treatment"

Tu badanie naukowe opublikowane w styczniu 2022:
"Cimetidine increases survival of colorectal cancer patients with high levels of sialyl Lewis-X and sialyl Lewis-A epitope expression on tumour cells"

"Jakie są możliwości stosowania cymetydyny w raku?

Cymetydyna jest powszechnie stosowanym lekiem bez recepty, który leczy zgagę i inne zaburzenia żołądkowe, sprzedawanym również pod marką Tagamet®. Możliwe zastosowanie cymetydyny w raku zostało odkryte w latach 70. XX wieku, kiedy kilku pacjentów z rakiem, którzy brali cymetydynę na zgagę, uległo spontanicznej poprawie, rozpoczynając kilkadziesiąt lat badań nad mechanizmami tego zjawiska. Niektóre badania wykazały, że cymetydyna wydaje się powodować pewną poprawę stanu wielu pacjentów z rakiem i może pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się raka, szczególnie w niektórych nowotworach żołądka i w połączeniu z dodatkowym leczeniem. Wyniki tych badań sugerują jednak, że potrzebne są dalsze badania od 2011 r. Mimo to wielu pacjentów z rakiem zwraca się do cymetydyny w leczeniu raka jako leczenia dodatkowego, ponieważ jest niedrogi, łatwy do uzyskania i stosunkowo bezpieczny w stosowaniu przez długi czas.

Korzyści z cymetydyny dla ofiar raka zostały po raz pierwszy postulowane w 1979 r., Dwa lata po tym, jak cymetydyna została po raz pierwszy zatwierdzona przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków i trzy lata po jej pojawieniu się w Wielkiej Brytanii. Naukowcy po raz pierwszy zainteresowali się badaniem zastosowania cymetydyny w raku po tym, jak pacjenci z rakiem, którzy przyjmowali lek na problemy żołądkowe, doświadczyli poprawy swoich warunków. Spowodowało to badanie pacjentów z rakiem płuc, które wykazało, że cymetydyna wykazuje działanie przeciwnowotworowe. W ciągu następnych dwóch dekad przeprowadzono wiele badań na myszach i ludziach.

W 2002 r. Japońskie badanie objęło dwie grupy pacjentów z rakiem okrężnicy. Jedna grupa otrzymała 5-fluorouracyl i cymetydynę, podczas gdy druga grupa otrzymała tylko 5-fluorouracyl przez prawie rok. 10-letni wskaźnik przeżycia w grupie cymetydyny zbliżył się do 85 procent, podczas gdy w grupie innej niż cymetydyna około 50 procent. Naukowcy zauważyli, że największą skutecznością cymetydyny na raka są komórki, które wyrażają największe ilości antygenów sialil Lewis, które kontrolują rozpoznawanie między komórkami i pomagają przyciągać do siebie niektóre typy komórek.

W badaniu brytyjskim podjęto próbę ustalenia mechanizmu spostrzeganej skuteczności cymetydyny w leczeniu raka. Naukowcy postulowali, że lek poprawił układ odpornościowy pacjentów z rakiem, zapobiegając przyleganiu komórek rakowych do nabłonka. Wyniki potwierdziły tę hipotezę. Mówiąc najprościej, cymetydyna pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się raka i powstawaniu przerzutów do innych obszarów ciała.

Guzy jelita grubego zawierają duże ilości histaminy, która, jak się uważa, stymuluje wzrost guza. Cymetydyna może działać, zmieniając sposób, w jaki histamina działa na guzy, hamując wzrost guza. Istnieją jednak inne leki działające w ten sam sposób przeciwko histaminie co cymetydyna, które nie mają swojej skuteczności, więc dokładna droga jej skuteczności może jeszcze nie zostać odkryta. W latach, które upłynęły od tych badań, inne badania potwierdziły wstępne ustalenia, a nowe badania wykazały, że cymetydyna jest skuteczna przeciwko innym typom nowotworów.

Jako leczenie raka, cymetydyna nie została zatwierdzona przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków od 2011 r., Ale często jest uważana za bezpieczną, niedrogą, alternatywną terapię, którą można stosować w połączeniu z tradycyjnymi lekami chemioterapeutycznymi i chirurgią. Działania niepożądane są łagodne i zwykle dobrze tolerowane. Chociaż lek nie jest zalecany do długotrwałego stosowania, niektórzy lekarze

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Leki na raka sprzedam cytostatyki nowotwor przeciwrakowe terapia nowotworow

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór tarczycy, prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu, odbytu, wątrobowokomórkowy, kory nadnercza, ostra białaczka szpikowa, głowy i szyi, podstawnokomórkowy skóry, trzustki, szpiczak mnogi, kostniakomięsak, mięsak, rdzeniak, glejak wielopostaciowy, kolczystokomórkowy skóry głowy i szyi, płaskonabłonkowy przełyku, przewlekła białaczka szpikowa, raki systemu trawiennego, moczowego, krwi, reprodukcyjnego, glejak mózgu, czerniak

GRYZEOFULWINA
Działa na większość rodzajów raka. Dawkowanie 500g 3x dziennie
"The Anti-Fungal drug Griseofulvin: Like Chemotheraphy but Without its Side Effects"

KETOKONAZOL
Rak prostaty
"When is Ketoconazole Used for Prostate Cancer?"
"The role of ketoconazole in current prostate cancer care"

Wątroby
"Ketoconazole suppresses the growth of hepatocellular carcinoma"

VERMOX MEBENDAZOL
Wiele różnych nowotworów "Mebendazole, a well-known anti-helminthic drug in wide clinical use, has anti-cancer properties that have been elucidated in a broad range of pre-clinical studies across a number of different cancer types. Significantly, there are also two case reports of anti-cancer activity in humans." Dawkowanie minimum 2x100mg
"Repurposing Drugs in Oncology (ReDO)—mebendazole as an anti-cancer agent"
"Mebendazole: A Cancer Fighting Drug We Find at the Supermarket"

Kostniakomięsak, mięsak, rak skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, wątrobowokomórkowy, kory nadnercza, ostra białaczka szpikowa, glejak wielopostaciowy, rdzeniak.
"Preclinical studies show that mebendazole notably impedes the growth of malignant and metastatic tumors such as osteosarcoma and soft tissue sarcoma, melanoma, carcinoma (lung, colorectal, breast, ovarian, hepatocellular and adrenocortical), acute myeloid leukaemia, glioblastoma multiforme and meduloblastoma."
"Application of a widely-used tropical anti-worm agent,mebendazole, in modern oncology"

Nowotwór mózgu, przykład:
"The drug cocktail is prescribed by Care Oncology, a private clinic in London, which recommends a statin (a cholesterol-lowering drug), metformin (used to treat type-2 diabetes), doxycycline (an antibiotic) and mebendazole (an anti-worming agent). These may sound radical, but are actually safe, cheap, generic medicines with evidence of some anti-cancer effects."
"“Repurposing” off-patent drugs offers big hopes of new treatments"

Trzustki
"“We are advocating for use of mebendazole as a therapy for those diagnosed before metastasis to see if we can slow or prevent pancreatic cancer,” Riggins says. “For those with more advanced cancers, it could be an alternative to certain surgeries. Mebendazole may have utility as a therapy after initial treatment to prevent tumor recurrence in the 15% to 20% of pancreatic adenocarcinoma patients who undergo surgery. It may also increase the durability of response to standard chemotherapy in the remaining 80% to 85% of patients with advanced disease.”
"Anti-Parasitic Drug Slows Pancreatic Cancer in Mice"

Tarczycy
Zapobiega guzom tarczycy do przerzutów do płuc.
"In vivo, mebendazole treatment resulted in significant orthotopic thyroid tumor regression
(B-CPAP) and growth arrest (8505c), with treated tumors displaying reduced expression
of the proliferation maker KI67 and less vascular epithelium as indicated by CD31+
immunohistochemistry. Most importantly, daily oral mebendazole prevented established
thyroid tumors from metastasizing to the lung. Given the low toxicity and published
anticancer mechanisms of mebendazole, this novel preclinical study of mebendazole
in thyroid cancer has promising therapeutic implications for patients with treatment
refractory papillary or anaplastic thyroid cancer"
"Mebendazole inhibits tumor growth and prevents lung metastasis in models of advance

piotr.warchol

Zona wyleczyla raka piersi w pol roku, amigdalina, soki, ziola, pestki z moreli, itd, wyleczsiesam.com

74lida

Historia prawie jak moja. Październik 2016 - miesiąc profilaktyki, badanie. Po wynik nie poszłam. Dla mnie mammografia to była formalność do odhaczenia. Przecież w mojej rodzinie żadna kobieta nie chorowala na raka piersi. O wyniku dowiedzialam się w grudniu. Przypadkiem. A ludzie mówią, ze jak wychodzi rak to dzwonią do pacjenta. Nieprawda :-P Potem święta, Nowy Rok. Żaden dzień nie jest dobry żeby powiedzieć rodzinie. Dzieci nie wiedzą do dziś. Było, minęło. A jak przyjdzie znów? Zobaczymy. Czas pokaże.
NFZ finansuje badanie po 50 roku życia. Wg mnie dużo za późno.
Pozdrawiam, życząc wszystkiego dobrego.

majamezynska

Bardzo potrzebny artykul. Pani Karolina jest dzielna kobieta. Nalezy jej sie podziekowanie, ze podzielila sie swoimi przezyciami w czasie choroby. Wszystkiego dobrego !

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.