Jeździli rowerami do pracy, by pomóc chorym dzieciom. Pracownicy firmy Ampera dla łódzkiej Krwinki

Czytaj dalej
Fot. Krwinka
Alicja Zboińska

Jeździli rowerami do pracy, by pomóc chorym dzieciom. Pracownicy firmy Ampera dla łódzkiej Krwinki

Alicja Zboińska

Blisko 1800 km przejechało rowerami pięciu pracowników firmy Ampera w czasie pandemii koronawirusa. W ten sposób docierali do pracy. Dzięki temu fundacja Krwinka, która pomaga dzieciom chorym na nowotwory i ich rodzinom, wzbogaciła się o niemal 1,8 tys. zł.

Pracownicy firmy Ampera, która zajmuje się transportem medycznym, rowerami jeździli do pracy. Akcja rozpoczęła się w maju, po powrocie pracowników do biura z pracy zdalnej. Przez cały czerwiec, jeżdżąc do pracy i wracając z niej rowerami, uczestnicy zabawy kontrolowali ilość przejechanych kilometrów za pomocą aplikacji elektronicznej. Rywalizacja z kolegami o jak najdłuższy dystans szybko przerodziła się w szlachetne działanie.

W środę 22 lipca w fundacji Krwinka odbyło się symboliczne przekazanie czeku o wartości 1.790 zł.

Jak wyjaśnił Dariusz Chudobiński, prezes zarządu firmy Ampera, celem rowerowej zabawy było przekazanie darowizny na rzecz fundacji o łódzkich korzeniach. W podjęciu decyzji o wybraniu „Krwinki” zdecydował też profil jej działania, bliski codziennej aktywności Ampery – firmy, zajmującej się transportem medycznym, dostarczającej m.in. krew dla chorych dzieci, pacjentów oddziałów onkologicznych szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi.

– Jesteśmy zaszczyceni, że państwo wybraliście właśnie nas spośród grona licznych organizacji pomocowych – mówiła w czasie przekazywania czeka Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka”. – Te pieniądze bardzo przydadzą się dzieciom, walczącym z chorobami nowotworowymi, które już od niedzieli wybierają się z nami na turnus rehabilitacyjny w podłódzkim Rogowie.

Każdy może pomoc fundacji w sfinansowaniu turnusu, bo zorganizowana została zbiórka pieniędzy na FB wspomagająca ten cel.

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.